20 квітня християни східного та західного обрядів відзначать Воскресіння Христове або Великдень. У великі релігійні свята віряни використовують особливі вітання.
Видання «ТСН» розповіло, як правильно вітатися на Великдень українською.
Особливі вітання використовують двічі на рік – саме на різдвяні та великодні свята.
На Великдень замість привітань кажуть «Христос воскрес!», а відповідають «Воістину воскрес!». Зрідка на Великдень ще можна почути церковнослов'янську форму вітання – «Христос воскресе». В окремих регіонах на свята вітаються також словами «Слава Ісусу Христу!». На Різдво ж вітаються словами «Христос народився!», у відповідь – «Славімо Його!».
Вперше великоднє привітання звучить на початку пасхальної ранньої, потім священники вітають один одного і звертаються з вітанням до парафіян, кажучи: «Христос Воскрес!». Таким чином українці мали б вітатися протягом сорока днів після Воскресіння Христового.
На Великдень існує ще традиція христосування, яка передбачає також звичай цілування, що є давнім, ще від апостольських часів, символом примирення й любові. Згадку про цей звичай зможна знайти у роботах святителя Іоана Золотоуста у IV столітті. В кінці ранньої, після співу: «Один одного обіймімо, промовмо: «браття!» і тим, що ненавидять нас, простімо все заради воскресіння», всі віряни починають вітатися один з одним, промовляючи: «Христос воскрес!» і відповідаючи: «Воістину воскрес!» Це вітання також супроводжується цілуванням і даруванням пасхальних яєць, які є символом життя, воскресіння, перемоги.
Нагадаємо, як правильно називати обрядовий хліб, який печуть на Великдень.