/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb8b56eb255ebf0ccf12b242a8d0340d1.jpg)
Уже місяць, як Росія відмовилася від 30-денного припинення вогню та посилює терор - Сибіга
Про це в соцмережі X написав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, передає Укрінформ.
“Сьогодні минає рівно місяць, як Росія відмовилася прийняти повне тимчасове припинення вогню, запропоноване Сполученими Штатами. Рівно місяць тому, 11 березня, у Джидді Україна погодилася на таку пропозицію. Безумовно. Росія відмовилася погоджуватися, натомість висунула умови та вимоги. Водночас Росія продовжувала посилювати терор проти мирного населення”, - наголосив Сибіга.
Глава МЗС зазначив, що з 11 березня по 11 квітня Росія випустила по Україні майже 70 ракет різних типів, понад 2 200 безпілотників "Шахед" і понад 6 000 керованих авіаційних бомб.
“Це були відповіді Росії на мирні пропозиції. Це типово для Росії: брехня, маніпуляції, продовження терору”, – зазначив Сибіга.
Міністр додав, що вже упродовж місяця, можливо, існували б заходи тиші та зміцнення довіри для просування справедливого миру, якого хочуть досягти США, Європа та інші партнери. Росія є єдиною перешкодою для миру і єдиним джерелом війни, тож партнерам не потрібно чекати ще місяць, щоб посилити тиск на Москву, переконаний Сибіга.
“Росія повинна відчути справжню силу, щоб серйозно поставитися до миру”, – застеріг він.
Як повідомляв Укрінформ, 11 березня у Джидді відбулася зустріч делегацій США й України. Сторони оприлюднили спільну заяву за підсумками зустрічі.
Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією.
25 березня Білий дім опублікував заяву за підсумками перемовин з українською та російською сторонами в Ер-Ріяді. У ній сказано, що США домовилися з РФ і Україною про убезпечення судноплавства в Чорному морі, погодилися розробити заходи для реалізації припинення вогню по енергетичних об'єктах Росії та України.
3 квітня заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса заявив, що Україна вважає домовленість про припинення вогню чинною попри те, що Росія та Україна звинувачують одна одну в порушення перемир'я щодо атак на енергетичні об'єкти. Американських колег інформують про випадки порушення Росією припинення вогню, додав Паліса.
6 квітня Президент Зеленський заявив, що Росія не погоджується на безумовне припинення вогню, щоб зберегти можливість завдавати по Україні ударів із акваторії моря.

