/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2F528e3c824cc9e7d699ec6ba923520323.jpg)
Суд у Дніпрі пішов проти позиції Верховного Суду: незаконна мобілізація без ВЛК — підстава для звільнення
Суд висловив незгоду з позицією Верховного Суду щодо того, що незаконна мобілізація з порушенням процесу проходження ВВК не є підставою для звільнення від військової служби.
Як повідомляє «Судово-юридична газета», Дніпропетровський окружний адміністративний суд, який розглядає справу щодо мобілізації хворого на хронічний вірусний гепатит С з порушенням процедури проходження ВВК, висловив іншу позицію, ніж Верховний Суд.
У рамках цієї справи було встановлено, що хворий на хронічний вірусний гепатит С, який проходить лікування з 2022 року, був визнаний придатним для мобілізації.
При цьому процедура проходження ВВК була порушена.
Головуюча суддя у цій справі Анна Сластен із Дніпропетровського ОАС вказала, що за відсутності доказів придатності призов і подальше направлення на військову службу є протиправними.
«Суд виходить із позиції, що протиправні дії не можуть викликати правомірні наслідки, і обов’язок доведення придатності особи до військової служби лежить на суб’єкті владних повноважень.
Інший підхід суперечив би принципам, які відрізняють суди адміністративної юрисдикції від інших видів юрисдикцій», — зазначила вона.
«Суд не згоден з позицією Верховного Суду у справі №160/2592/23, згідно з якою непроходження позивачем медичного огляду під час його призову на військову службу не є свідченням його непридатності до військової служби і не є підставою для його звільнення згідно зі статтею 26 закону України.
Суд вважає, що непроходження позивачем медичного огляду і порушення порядку його проведення свідчать про те, що відповідач в порядку ч.
2 ст.
77 КАС України не довів придатність позивача до військової служби», — йдеться в ухвалі суду.

