/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Fc972a7b48068298af46f9caa2bd3d6b2.png)
США у космосі будують заправну станцію для своїх об’єктів
Космічний корабель з цистернами палива для двигунів на висоті понад 36 тисяч км над Землею заправлятиме два орбітальні об’єкти Космічних сил США.
Орбітальне сервісне підприємство Astroscale U.S. будує заправну станцію в космосі для Космічних сил США. Старт її роботи запланований на літо 2026 року. Про це повідомляє
Зазначається, що космічний корабель з цистернами палива для двигунів на висоті понад 36 тисяч км над Землею заправлятиме два орбітальні об’єкти Космічних сил США.
Під час цієї місії, що фінансується Міністерством оборони США, 660-фунтовий корабель Astroscale відправиться в область, яка називається геостаціонарною орбітою та є унікальним місцем навколо Землі. На цій орбіті космічні кораблі обертаються з тією самою швидкістю, як і Земля, тобто вони залишаються зафіксованими в тому самому положенні щодо планети. Там корабель Astroscale обережно наблизиться до свого першого супутника-мети Космічних сил, що називається Tetra-5, і перекачає паливо.
Потім заправник відштовхнеться та огляне місце дії за допомогою спеціальної камери, щоб переконатися у відсутності витоку цінного палива. Потім заправник полетить до найближчого паливного складу або заправної станції, приєднається до складу та забере паливо зі складу, перш ніж вирушити до другої мети дозаправки.
Космічні сили поки не розкривають назву усіх задіяних у місії об’єктів. Але наголошують, що це буде вперше, коли космічний корабель буде заправлений поза планетою.
Запуск такого паливного шатлу допоможе довше утримувати космічний корабель на орбіті. Відповідно, більше не буде необхідності дочасно згортати або ставити на паузу операції, щоб дозаправити двигуни космічних об’єктів. Це буде новий тип заправної станції із повним спектром послуг.
Нагадаємо, німецька компанія Isar Aerospace 30 березня провела перший запуск своєї тестової безпілотної орбітальної ракети Spectrum. Ракета вибухнула через 40 секунд після зльоту, але запуск назвали успішним.

