Смерть «Кізіма» в Лук’янівському СІЗО: версії побиття, підпільна боротьба та мовчазні свідки
Смерть «Кізіма» в Лук’янівському СІЗО: версії побиття, підпільна боротьба та мовчазні свідки

Смерть «Кізіма» в Лук’янівському СІЗО: версії побиття, підпільна боротьба та мовчазні свідки

У ході розслідування двох кримінальних справ щодо побиття в "тюрмі №1 в Україні" та подальшої смерті в лікарні 40-річного уродженця Києва Андрія Кязімова на прізвисько "Кізім", який у певний період вважався близькою до цілої когорти представників найвищої касти кримінального світу, відбулися певні зміни.

Про це повідомляє Детектив-Info.

З матеріалів судового реєстру відомо: у рамках одного з проваджень слідчі ДБР провели низку обшуків у працівників адміністрації, вилучивши їх пристрої, а також допитали можливого свідка злочину.

Допит чоловіка, чиї свідчення "мають виняткову важливість для з’ясування всіх обставин вчинення кримінального правопорушення", відбувся у закритому режимі.

Це було зумовлено поїздкою цього свідка Щ.

(екс-арештанта Лук’янівського СІЗО) в зону бойових дій "для участі у бойових діях щодо захисту Держави та подальшої служби в ЗСУ".

Слідство вважає, що Щ.

міг знати деталі історії навколо "Кізіма", який 22 грудня 2024 року "за невідомих на цей час обставин, отримав тілесні ушкодження, а саме закриту черепно-мозкову травму, перелом ребер грудної клітки, крововилив у мозок, множинні гематоми голови".

Вони зазначають, що Андрій Миколайович після останнього "прибуття" до "діда Лук’яна" напередодні Різдва опинився у халепі.

Після виявлення його о 16 годині того дня в несвідомому стані на території прогулянкового дворику №23 його перевели до карцеру (ПКТ) у жіночому корпусі установи.

Наступного дня "Кязіма" відправили до лікарні, проте врятувати його життя не вдалося.

На момент підготовки цієї публікації, як і після смерті Андрія Миколайовича, існує дві основні версії подій.

Перша - нібито під час прогулянки у "Кізіма" стався конфлікт з іншим ув’язненим, унаслідок якого під час бійки його "вимкнули".

Опонент Кязімова нібито готовий розповісти деталі їх особистого конфлікту.

Друга інтерпретація: мовляв, після чергової спроби "Кізіма" "проявити себе" в стінах "тюрми №1 в Україні" і "зазначитися" в ролі одного з шанованих представників арештантської спільноти, що включало залучення протекції одного з так званих "злодіїв у законі" чеченського походження, Андрію Миколайовичу "показали його місце".

Є чутки, що відповідну команду побратимам міг дати засуджений судом першої інстанції до 13 років ув’язнення після вбивства на столичних Теремках восени 2022 року Вячеслав Вільцанюк, якого вважають так званим "наглядачем" за одним із корпусів СІЗО-13.

(Вячеслав Вільцанюк по центру).

Щоправда, існує й інша версія, хоча вона не сильно стосується "побиття" "Кізіма" (і, ймовірно, слугувала лише приводом для дій).

Відповідно до цієї теорії, після "передноворічного конфлікту" в установі, розгорнулася "підкилимна" боротьба між колишнім і теперішнім керівництвом "тюрми №1 в Україні".

Автори такої логіки вказують на причетність до цих процесів ватажка ОЗУ "Двадцятівські" Олександра Ожиганова на прізвисько "Семен", але інші співрозмовники Dетектив-Info не підтримують таку теорію.

(Олександр Ожиганов).

Джерело матеріала
loader
loader