Вищі посадові особи Європейського Союзу наприкінці липня планують відвідати Китай для зустрічі з тамтешнім лідером Сі Цзіньпіном — ознака того, що Брюссель може бути зацікавлений у розвитку тісніших зв'язків з Пекіном на тлі тарифного наступу президента США Дональда Трампа, повідомляє South China Morning Post, посилаючись на джерела.
Минулий саміт між двома сторонами також був у Китаї, тому топчиновники ЄС “порушують протокол”, організовуючи повторний візит — це може вказувати на бажання Союзу обговорити торговельні питання. За “звичайних обставин” китайська делегація мала б відвідати Європу.
Як очікується, до Пекіна поїдуть президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і глава Євроради Антоніу Кошта.
Окремо Китай і ЄС розпочинають переговори, спрямовані на скасування мит Союзу на електромобілі з Китаю, писало німецьке видання Handelsblatt.
Відносини між ЄС та Китаєм напружені після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на початку 2022 року. Брюссель роздратований тим, що Пекін значно поглибив відносини з РФ та підтримує Москву, при цьому публічно закликаючи до “мирного вирішення конфлікту”.
Трамп змусив лідерів по всьому світу “гадати”, що робити з його “дзеркальними тарифами”, частина з яких наразі призупинені на 90 днів. Під час телефонної розмови у вівторок, 8 квітня, прем'єр Держради Китаю Лі Цян сказав фон дер Ляєн, що у Пекіна є політичні інструменти, аби “повністю компенсувати” будь-який негативний зовнішній вплив, і підтвердив оптимізм стосовно зростання другої за величиною економіки світу в 2025 році.
Китай став однією з “ключових жертв” тарифів Трампа. Економіст Олексій Кущ у статті “США vs Китай. Анатомія Глобальної економічної війни” аналізував глибинні економічні причини та стратегічні мотиви антикитайської політики Трампа.