Міністр оборони Естонії занепокоєний, що РФ може прагнути до угоди з США до 9 травня
Міністр оборони Естонії занепокоєний, що РФ може прагнути до угоди з США до 9 травня

Міністр оборони Естонії занепокоєний, що РФ може прагнути до угоди з США до 9 травня

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур висловив занепокоєння, що Росія може поспішити укласти угоду з США до 9 травня, тому Захід має прискорити підтримку України.

Про це, як пише "Європейська правда" з посиланням на Guardian, він сказав перед початком засідання Контактної групи з питань оборони України у Брюсселі.

"Я тільки два дні тому повернувся з Києва, тому дуже добре знаю, яка ситуація", – сказав він, додавши, що є можливості швидко збільшити військову допомогу, якщо країни діятимуть рішуче.

Певкур також натякнув, що Росія може спробувати укласти більш комплексну угоду зі США напередодні російського Дня перемоги 9 травня.

"Саме тому ми повинні прискорити поставки настільки швидко, наскільки це можливо", – сказав він.

Відповідаючи на запитання, чому він очікує саме на цю дату, він пояснив: "Я читаю знаки.

Путін завжди був [уважним до важливих] дат.

Візьміть 24 лютого [початок повномасштабного вторгнення в Україну].

23 лютого – день російської армії.

Для Кремля завжди дуже важливі дати".

"Тому я вважаю, що і 9 травня, яке для нас є днем Європи, для Росії є днем закінчення Другої світової війни, вони будуть прагнути, можливо, до цього, щоб отримати якусь угоду, якесь перемир'я чи щось подібне", – сказав він.

"Чи станеться це, я не знаю, це залежить від українців і, звичайно, разом зі Сполученими Штатами, які на даний момент знаходяться за столом переговорів", – додав Певкур.

Він загалом підтримав ідею розгортання "сил заспокоєння" в Україні, але наголосив, що це не повинно відбуватися за рахунок безпеки східного флангу НАТО, особливо в контексті очікуваних великих військових навчань, які Росія планує провести восени.

Попереднє засідання – перше після зміни адміністрації США – також відбулося у Брюсселі 12 лютого і було очолене Великою Британією.

На тому "Рамштайні" міністр оборони США Піт Гегсет оголосив, що повернення кордонів України до тих, які існували до 2014 року, не є реалістичною метою, та заявив, що США не вважають членство України в НАТО можливим підсумком мирного врегулювання війни.

Попередні зустрічі "Рамштайну" за адміністрації Джо Байдена проходили під головуванням США.

Джерело матеріала
loader
loader