Позиція спецпосланника Трампа турбує навіть республіканців: він підіграє Кремлю - Reuters
Позиція спецпосланника Трампа турбує навіть республіканців: він підіграє Кремлю - Reuters

Позиція спецпосланника Трампа турбує навіть республіканців: він підіграє Кремлю - Reuters

Позиція спецпосланника Трампа турбує навіть республіканців: він підіграє Кремлю - Reuters

Чиновники адміністрації Трампа дедалі більше розходяться в думках щодо того, як вийти з глухого кута між Україною і Росією.

Позиція спецпосланця Трампа щодо Росії Стіва Віткоффа дедалі більше турбує багатьох чиновників адміністрації Трампа: він беззастережно приймає вимоги Росії і намагається переконати в них президента США. Особливо це стало помітно після приїзду парламентера з Москви.

Після спільного обіду спецпосланця Трампа з парламентером із Москви Кирилом Дмитрієвим минулого тижня Стів Віткофф дав Трампу чітке послання: Москва бажає отримати чотири українські регіони - тільки тоді можна буде говорити про припинення вогню в Україні.

Про це пише 11 квітня Reuters.

За словами Віткоффа, найшвидший спосіб домогтися припинення вогню в Україні - це підтримати стратегію, яка надасть Росії право власності на чотири східні регіони України, які вона намагалася незаконно анексувати 2022 року, повідомили Reuters на правах анонімності кілька джерел.

На зустрічі з Трампом генерал Кіт Келлог, уповноважений президента з питань України, заперечив Віткоффу, заявивши, що Україна, хоча й готова вести переговори щодо деяких умов, пов'язаних зі спірними землями, ніколи не погодиться в односторонньому порядку поступитися Росії повним володінням територіями, повідомили два джерела.

Чиновники адміністрації Трампа дедалі більше розходяться в думках щодо того, як вийти з глухого кута між Україною і Росією: Віткофф, який дедалі відвертіше виступає на боці Кремля, і Келлог, який виступає за прямішу підтримку України, мають різні погляди на найкращий подальший курс.

Що вельми насторожило багатьох чиновників адміністрації Трампа, порушуючи звичайні процедури безпеки, Віткофф запросив Кирила Дмитрієва, російського посланця, який перебуває під американськими санкціями після вторгнення Росії, у свою особисту резиденцію на вечерю перед зустріччю в Білому домі. Це викликало тривогу в Білому домі та Держдепартаменті: американські чиновники уникають приймати в себе вдома офіційних осіб із Росії, що володіє серйозними розвідувальними можливостями. Вечерю все ж перенесли і вона відбулася в Білому домі.

Віткофф, старий друг Трампа, який допоміг президенту здобути ключові дипломатичні перемоги, має певну підтримку з боку скептиків Республіканської партії щодо України, але його пропозиції викликали обурення інших республіканців, які вважають, що адміністрація занадто різко повернулася обличчям до Москви.

Аудієнція закінчилася без ухвалення Трампом рішення про зміну американської стратегії, а Віткофф вирушив на чергову зустріч із Путіним.

Нагадаємо, у п'ятницю, 11 квітня, Віткофф зустрівся з Путіним. Кремль скупо прокоментував результати зустрічі. Офіційна позиція Кремля щодо п'ятничної зустрічі була короткою: «Тема зустрічі - аспекти українського врегулювання». Інших подробиць там не надали.

Незважаючи на зусилля адміністрації Трампа з досягнення миру, помітна слабкість американської переговорної команди. На думку деяких аналітиків, вона поступається російським переговірникам.

Джерело матеріала
loader
loader