Китай друкуватиме цеглу на Місяці з того, що покриває всю його поверхню
Китай друкуватиме цеглу на Місяці з того, що покриває всю його поверхню

Китай друкуватиме цеглу на Місяці з того, що покриває всю його поверхню

Китайський апарат буде створювати цеглу на Місяці за допомогою 3D-друку з місячного реголіту, тобто пилу і каміння, які вкривають поверхню супутника Землі, що стане величезним кроком вперед на шляху до будівництва бази на поверхні Місяця.

Про це пише Space.

Наразі Китай запланував запуск на Місяць посадкового модуля "Чан'е-8" на 2028 рік. Ця місія має перевірити технології, необхідні для підготовки будівництва Міжнародної наукової місячної станції Китаю.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Оскільки відправляти що-небудь на Місяць дуже дорого, використання матеріалів, які вже є на поверхні Місяця, може значно скоротити витрати і розширити можливості освоєння супутника Землі. Посадковий модуль "Чан'е-8" спробує змінити правила гри в дослідженні Місяця за допомогою технології 3D-друку.

У Вейрен, головний конструктор Китайської програми дослідження Місяця, повідомив, що китайські вчені створили перший у світі пристрій, який виробляє цеглу з місячного реголіту. Ця система використовує сонячне світло, збирає сонячну енергію і передає її за допомогою оптоволокна.

За допомогою концентрації сонячного світла можна досягти температури від 1400 до 1500 градусів Цельсія, а цього достатньо для того, щоб розплавити місячний реголіт. Потім пристрій використовує технологію 3D-друку для формування розплавленого матеріалу в цеглини, каже У Вейрен.

Якщо випробування нової технології пройде успішно, то це дасть змогу Китаю здійснювати більш амбітні будівельні проєкти на Місяці.

Оскільки відправляти що-небудь на Місяць дуже дорого, використання матеріалів, які вже є на поверхні Місяця, може значно скоротити витрати і розширити можливості освоєння супутника Землі
Фото: NASA

При цьому китайські вчені вже відправили на космічну станцію "Тяньгун" зразок цегли, виготовленої з різних складів імітатора місячного реголіту. Ці цеглини розмістили за межами станції, щоб перевірити їхню міцність у суворих термічних, радіаційних і вакуумних умовах відкритого космосу і допомогти оцінити їхню придатність для будівництва місячних баз.

Варто сказати, що 2026 року Китай відправить на Місяць посадковий модуль "Чан'є-7", який досліджуватиме довкілля біля південного полюса Місяця й оцінюватиме кількість ресурсів, які можна використовувати людям. Особливу увагу модуль приділить пошуку води.

Якщо буде виявлено водяний лід, то це означатиме, що на Місяці вже є джерело для створення питної води, кисню і ракетного палива. Модуль доставить на Місяць робота-стрибуна, який має зазирнути в постійно затінені кратери, куди не потрапляє сонячне світло, у пошуках водяного льоду.

Як уже писав Фокус, минулого року Китай завершив історичну місію на Місяць. Посадковий модуль "Чан'є-6" уперше зібрав зразки місячного ґрунту на зворотному боці Місяця, і вони були успішно доставлені на Землю.

Також Фокус писав про те, що космічний апарат NASA за 1 млрд доларів потрапив у небезпечну зону біля Юпітера і відключився. Зонд NASA "Юнона", який обертається навколо Юпітера з 2016 року, і вивчає планету і її околиці, включно з найголовнішими супутниками, 2 рази перейшов у безпечний режим роботи протягом одного дня.

Теги за темою
Китай Космос Будівництво
Джерело матеріала
loader