Главу військової бази США на Гренландії звільнили за критику намірів Трампа захопити острів — ЗМІ
Главу військової бази США на Гренландії звільнили за критику намірів Трампа захопити острів — ЗМІ

Главу військової бази США на Гренландії звільнили за критику намірів Трампа захопити острів — ЗМІ

Главу військової бази США на Гренландії звільнили за критику намірів Трампа захопити острів — ЗМІ 

Звільнення відбулося після візиту американського віцепрезидента Венса на арктичний острів. 

Главу американської військової бази на Гренландії полковника Сюзанну Меєрс звільнили за критику порядку денного адміністрації президента США Дональда Трампа стосовно контролю над арктичним островом, повідомляє Barron's.

Меєрс, яка обіймала посаду командувача військової бази Пітуффік з липня, звільнена на тлі повідомлень про те, що вона дистанціювалася від критики з боку віцепрезидента США Джей Ді Венса на адресу Данії за “недостатні інвестиції” в захист арктичного острова. 

Гренландія — територія Данії з 1953 року і має певну автономію з 1979 року, коли був сформований перший парламент острова. Копенгаген контролює зовнішню політику, оборону і грошово-кредитну політику Гренландії.

“Очікується, що командири будуть дотримуватися найвищих стандартів поведінки, особливо в тому, що стосується неупередженості при виконанні своїх обов'язків”, - йдеться в заяві Космічних сил США, опублікованій у четвер, 10 квітня. 

Меєрс замінив на посаді полковник Шон Лі.

Американський сайт Military.com написав, що 31 березня Меєрс надіслала електронного листа всьому персоналу бази Пітуффік, “схоже, з метою формування єдності між льотчиками й охоронцями, а також канадцями, данцями та гренландцями, які там працюють, після візиту Венса”.

"Наше послання до Данії дуже просте: ви погано попрацювали на користь народу Гренландії. Ви недостатньо інвестували в народ Гренландії, недостатньо інвестували в архітектуру безпеки цього неймовірного, прекрасного острова", - заявив Венс під час  візиту на острів 28 березня.

“Я не претендую на розуміння поточної політики, але точно знаю, що занепокоєння адміністрації США, про які говорив віцепрезидент Венс, не стосуються авіабази Пітуффік”, - написала Меєрс в електронному листі Military.com.

Нещодавно речник Пентагону Шон Парнелл заявив, що Міноборони США не буде терпіти “дії, спрямовані на підрив субординації або порядку денного президента Трампа”.

Глава Білого дому стверджує, що США потрібен контроль над Гренландією для національної та міжнародної безпеки, і відмовляється виключати можливість застосування сили для захоплення острова. Тим часом більшість населення та уряд Гренландії виступають проти приєднання до США, а Данія наполягає на тому, що острів не продається і не може бути анексований.  

Втім, це не впливає на наміри Трампа стосовно острова і президент США, схоже, налаштований рішуче. За даними NYT,  Вашингтон збирається працювати з громадськістю Гренландії, щоб переконати населення острова приєднання до США.

Важливість Гренландії зростає — острів став об'єктом "геополітичної гонки" за домінування в Арктиці, оскільки танення льодовиків унаслідок глобального потепління робить його ресурси більш доступними, відкриваючи нові судноплавні шляхи. Китай і Росія вже посилили військову активність у регіоні, Штати теж намагаються не відставати. 

Експансіоністську риторику Трампа щодо Гренландії і не тільки, аналізував Сергій Корсунський у статті “Як Трамп планує змінити світ: аналіз його заяв без емоцій”.

Джерело матеріала
loader