Усім – однаковий термін. Адвокат пояснив, чому українські суди виносять стандартний вирок депутатам Держдуми
Українські суди, як під копірку, ухвалюють вироки депутатам Держдуми Росії, обвинувачених за ч. 3 статті 110 Кримінального кодексу («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків»). Санкція статті передбачає тюремний термін від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такого. Про це йдеться у публікації «Главкома» «15 років – спікеру Держдуми. Які вироки отримують російські політики та хто їх захищає в українських судах».
Місцеві суди обрали «золоту середину» і зупинилися на цифрі 15 – стільки років позбавлення волі заочно одержують російські депутати за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Себто голосували, як і Володін, за незаконні рішення.
Зокрема, у когорті засуджених знані та одіозні:
- ексчемпіон світу за версією Всесвітньої боксерської асоціації WBA Микола Валуєв;
- син відомого російського артиста і співака Сергій Боярський;
- колишній перший заступник голови окупаційної «Ради республіки Крим» Костянтин Бахарєв;
- політтехнолог, відомий українофобними висловами Анатолій Вассерман;
- голова фракції Компартії Росії у Державній думі Геннадій Зюганов;
- дванадцятий чемпіон світу з шахів, а нині член путінської партії «Єдина Росія» Анатолій Карпов.
«Очевидно, що Феміда не може дати мінімальне покарання у вигляді 10 років в’язниці, бо не бачить обставин, які пом’якшують покарання. Це пов’язано з тим, що суду невідома позиція обвинуваченого; чи визнає себе винним в інкримінованому злочині; щиро розкаються чи ні. Якраз ці обставини впливають на ухвалення покарання. З іншого боку, суди також не ризикують давати максимальне покарання – довічне ув’язнення. Тому маємо своєрідну «золоту середину» у вигляді 15 років позбавлення волі. Ці ж вироки залишають без змін апеляційні суди», – пояснює в розмові з «Главкомом» адвокат, який захищає депутата Держдуми.
Співрозмовник видання зазначив: складність цих справ полягає у тому, що захисник не може налагодити контакт із клієнтом, не знає його позиції. Єдині засоби зв’язку, якими, наприклад, скористалося слідство для сповіщення обвинуваченого, це електронна пошта Держдуми і публікації оголошень про підозру та виклики до суду в газеті «Урядовий кур’єр».
Як відомо, напередодні вторгнення РФ в Україну депутати Держдуми Федеральних зборів РФ одностайно проголосували за два важливих документи. Перший – звернення депутатів Держдуми до диктатора Володимира Путіна з проханням розглянути питання про визнання РФ самопроголошених «Донецької та Луганської народних республік» як самостійних, суверенних і незалежних держав. Другий документ стосувався ратифікації Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між Росією та квазіутворенням «Л/ДНР».
«Главком» повідомляв, що адвокат Олег Кондратюк, залучений державою до захисту обвинуваченого Голови Держдуми Федеральних зборів РФ В’ячеслава Володіна, готуватиме касаційну скаргу до Верховного суду.

