Уряд планує стягувати податки з кожного продажу через OLX, Rozetka та Prom — законопроєкт
Уряд планує стягувати податки з кожного продажу через OLX, Rozetka та Prom — законопроєкт

Уряд планує стягувати податки з кожного продажу через OLX, Rozetka та Prom — законопроєкт

Днями в мережі з’явились повідомлення, що податкова збирається контролювати продажі громадян через інтернет та штрафувати тих, хто не сплачує податки з таких доходів. Згодом податківці виступили зі спростуванням та розповіли, що контролюватимуть лише підприємців, які систематично продають товари через інтернет-платформи та можуть ухилятися від сплати податків. А звичайним громадянам, які інколи продають свої речі через інтернет, хвилюватися нічого. Та, схоже, розслаблятися пересічним українцям все ж не варто.

Міністерство фінансів підготувало законопроєкт, який передбачає нові правила оподаткування доходів, отриманих фізичними особами через цифрові торгові платформи. Йдеться про такі платформи, як OLX, Prom, Rozetka тощо. Про це повідомляє народний депутат України Ніна Южаніна.

Згідно з документом, цифрові платформи щороку будуть зобов’язані передавати до Податкової служби інформацію про всіх зареєстрованих продавців, які протягом року здійснили хоча б одну операцію продажу. Крім того, такі платформи мають набути статусу податкових агентів і утримувати з доходів продавців податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір. Наразі ставка ПДФО становить 18%, а військового збору – 5%. Отже, при продажу вживаних товарів з продавців автоматично стягуватимуть 23% від отриманих коштів – або 230 грн із кожної 1000 грн.

У Міністерстві фінансів посилаються на практику Європейського Союзу та імплементацію положень Директиви Ради (ЄС) 2021/514 від 22 березня 2021 року (DAC7), яка стосується податкової прозорості цифрових платформ. Втім, як зазначають експерти, підготовлений законопроєкт не враховує встановлені в ЄС порогові значення для передачі податкових даних.

У країнах ЄС дані передаються до податкових органів лише у разі, якщо дохід продавця перевищив €2000 на рік або було здійснено не менше 30 продажів. У запропонованому Мінфіном варіанті такі обмеження не передбачені — звітність стосуватиметься всіх продавців, незалежно від обсягів реалізації. Навіть якщо продати одну річ за рік та отримати за неї 1 грн доходу.

Очікується, що більше деталей щодо законопроєкту буде оприлюднено після його офіційної реєстрації у Верховній Раді.

Разом з тим уряд планує підвищити податки для ФОП до 17% та ускладнити «спрощенку».

Теги за темою
Мінфін
Джерело матеріала
loader
loader