У Міноборони роз’яснили, яку безоплатну правничу допомогу надають звільненим з полону
У Міноборони роз’яснили, яку безоплатну правничу допомогу надають звільненим з полону

У Міноборони роз’яснили, яку безоплатну правничу допомогу надають звільненим з полону

Міністерство оборони України забезпечує військовополонених та звільнених з полону захисників необхідною юридичною підтримкою для відновлення порушених прав без фінансових витрат з їхнього боку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.

Безоплатна первинна правнича допомога включає, зокрема:

  • інформування особи про її права, свободи та обов’язки;
  • роз’яснення порядку реалізації та захисту прав;
  • складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
  • забезпечення доступу до вторинної правничої допомоги та медіації.

Звернення щодо надання БППД приймаютьсяМіністерством оборони відповідно до законодавства про звернення громадян, а розгляд таких звернень здійснюється згідно з Законом України “Про безоплатну правничу допомогу”.

Звернення, які містять лише прохання про надання правової інформації, розглядаються протягом 15 днів з моменту отримання. На опрацювання звернень щодо надання інших видів БППД відводиться 30 календарних днів.

Детальну інформацію про процедуру подання звернень до Міністерства оборони України, включаючи форми звернень та контактні дані, можна знайти за посиланням.

Безоплатну вторинну правничу допомогу надають спеціалізовані центри та адвокати з офіційного Реєстру фахівців, які працюють у системі безоплатної вторинної допомоги. Вона включає:

захист в межах кримінального провадження;

представництво інтересів у судах, державних органах, органах місцевого самоврядування та перед іншими особами;

складення документів процесуального характеру.

Важливо зазначити, що вторинну безоплатну допомогу військові можуть отримати як під час перебування в полоні (суперечливий момент, як саме вони можуть отримати допомогу в умовах відсутності будь-якого зв’язку?), так і після звільнення.

Крім того, законодавство України передбачає відшкодування витрат на професійну правничу допомогу для військовополонених (те саме застереження), які обрали платні юридичні послуги. Відшкодування можливе у розмірах, що встановлюються Кабінетом міністрів України.

Як повідомляв Укрінформ, у Львові, Вінниці, Миколаєві і Харкові 3 квітня розпочали роботу Центри підтримки родин військовополонених і зниклих безвісти.

Теги за темою
допомога Міноборони
Джерело матеріала
loader
loader