Президент Трамп у четвер пригрозив, що після90-денної “митної паузи” для тих країн, які не досягнуть з його адміністрацією угоди, масштабні мита буде повернуто.
«Якщо ми не зможемо укласти потрібну угоду, яку ми хочемо – і вона має бути гарною для обох сторін — тоді ми повертаємося до того місця, де ми були», — сказав Трамп під час зустрічі на камери зі своїм повним складом кабінету.
Коли його запитали продосягнення угоди щодо мит бодай з однією іноземною державою, Трамп сказав, що «угода з першою країною вже дуже близько», але не уточнив, про яку країну йдеться.
Він також не виключив продовження 90-денної паузи, яка була введена в середу.
«Нам потрібно буде подивитися, що станеться за цей час», — сказав президент США.
Президент оголосив 90-денну паузу щодо підвищення мит для торговельних партнерів, повернувши митну ставку для іноземних країн до 10% протягом цього часу. Єдиним винятком став Китай, який перебуває в ескалації торговельної війни зі США після заходів у відповідь.
Коли його запитали про високі мита для Китаю, які, за словами Білого дому, зараз становлять 145%, Трамп висловив оптимізм, що угода може бути досягнута, однак не розкрив, якими будуть його подальші дії.
«Ми хотіли б укласти угоду», — сказав він.
«Вони обікрали нас понад усіх - навіть не віриться в те, як люди підтримували це, сидячи на моєму місці... але вони це зробили, і все, що ми робимо, це повертаємо в правильне русло. І я впевнений, що ми зможемо дуже добре порозумітися», — додав президент, зазначивши, що вінповажає президента Китаю Сі Цзіньпіна.
У середу президент оголосив про 125% ставку для Китаю, підвищивши її після оголошеного раніше того ж дня 104% показника. Офіційний представник Білого дому у четвер заявив, що ставка для Китаю наразі становить 145%, оскільки додаткові 20% стосуються секторів, на які взаємні мита не поширюються.
Тим часом Європейський Союз після оголошення Трампом паузи на 90 днів призупинив власні мита.
Трамп заявив, що переговори з європейськими країнами вестимуться як з єдиною групою.
«Ми розглядаємо це як єдиний блок», — сказав він, додавши, що вони повелися розумно й утрималися від підвищення мит у відповідь.
«Дивіться, ЄС дуже розумний, але вони справді використовували Сполучені Штати. Вони були створені з метою наживатися на Сполучених Штатах», — повторив він тезу, яку озвучував раніше.
Переговорна група президента, до якої увійшли, зокрема, міністр фінансів Скотт Бессент і міністр торгівлі Говард Лутнік, впевнена що країни висловлять бажання сісти за стіл переговорів.
Бессент наголосив, що упродовж тижня після першого оголошення про застосування підвищених мит, близько 75 країн звернулися до адміністрації з проханням укласти угоду. Саме це, за його словами, стало основною причиною, чому адміністрація вирішила зробити паузу.