/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F95eaf9e125fc4ed6045a28faff0cd947.jpg)
Нападають на тварин і засмічують ґрунт: домашні собаки псують екологію, — учені
Вплив домашніх собак на довкілля значний: вони турбують диких тварин, забруднюють водойми та збільшують викиди вуглецю.
Собаки чинять великий і негативний вплив на навколишнє середовище, зробили висновок вчені факультету молекулярних і біологічних наук Університету Кертіна в Австралії.
"Вплив домашніх собак на навколишнє середовище набагато сильніший, підступніший і тривожніший, ніж вважається", — вказують фахівці.
Як приклад наводиться проблема виживання пінгвінів в Австралії. Це стало досить поширеним явищем: домашні собаки нападають на тварин і останнім часом через це померла рекордна кількість птахів.
Найвища смертність була саме від нападів собак, на другому місці — зіткнення з автомобілями.
У США також дослідження показали, що інсектициди з ліків від бліх і кліщів вбивають водних безхребетних під час потрапляння в річки та озера. Собачі фекалії негативно впливають на стан ґрунту і ріст рослин.
Негативно впливає на екологію і виробництво сухих кормів для собак. Екологічний слід від нього приблизно вдвічі перевищує площу суші Великої Британії.
"Але багато чого з того, про що ми говоримо, можна поліпшити поведінкою власників", — підкреслює один з авторів дослідження Білл Бейтман.
Найдоступнішим способом пом'якшення найгірших наслідків стане прогулянка з собаками на повідку подалі від птахів, які гніздяться або влаштовуються на нічліг.
Фокус раніше писав про генетичні відмінності собак, що мешкають у Чорнобильській зоні відчуження. У цьому районі мешкає близько 800 напівдиких собак.
В Індії кінолог Сатіш із міста Бенгалуру купив найдорожчого собаку у світі — суміш вовка і кавказької вівчарки. Ціна вихованця — 500 млн рупій (понад 240 млн гривень).

