/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F9265cf7bef5782200751ad50bb976dfb.jpg)
Make iPhone $3500 Again: виробництво смартфонів Apple у США підвищить їх ціну втричі
Президент США Дональд Трамп заявив, що «робочі місця та заводи повернуться з тріумфом», оголосивши безпрецедентні тарифи. Та разом із тим до США може завітати і суттєве подорожчання продукції.
Оскільки нові глобальні тарифи вже набули чинності, значне підвищення цін на товари — від одягу до електроніки — в основному ляже на плечі американських споживачів. Один із провідних технологічних аналітиків попереджає: якщо iPhone почнуть виробляти в США, його вартість може зрости в кілька разів.
Чому iPhone подорожчає?
Президент та його економічна команда обіцяють, що завдяки тарифам численні виробничі робочі місця повернуться до США, працевлаштовуючи мільйони американців. Однак Ден Айвз, директор з досліджень технологій у фінансовій компанії Wedbush Securities, в ефірі CNN назвав цю ідею «вигаданою історією».
За його словами, американський iPhone коштував би більш ніж утричі дорожче — близько $3500, оскільки для цього довелося б відтворити надзвичайно складну виробничу екосистему, яка зараз існує в Азії.
«Щоб створити такий ланцюг постачання у США — з заводами у Західній Вірджинії чи Нью-Джерсі — потрібні колосальні витрати. Це будуть iPhone по $3500», — сказав він, маючи на увазі фабрики з виробництва мікрочипів.
Щобільше, Apple доведеться витратити близько $30 млрд і 3 роки, щоб лише 10% виробничого ланцюга перенести до США, додав Айвз.
Виробництво компонентів та складання смартфонів десятиліттями відбувається в Азії, в той час, як американські компанії зосередилися на розробці програмного забезпечення та архітектурі, що приносить вищі прибутки. Саме це допомогло Apple стати однією з найдорожчих компаній світу та лідером на ринку смартфонів.
Від часу інавгурації Трампа в січні акції Apple впали приблизно на 25%, оскільки інвестори занепокоєні впливом тарифів на складну мережу постачання компанії, яка сильно залежить від Китаю та Тайваню. Близько 90% iPhone збирають саме в Китаї.
«Саме тому акції так просіли — жодна інша компанія не постраждала від тарифної бурі так, як Apple з Купертіно», — зазначив Айвз. «Це економічний армагеддон, особливо для технологічного сектору».
Процесори для iPhone здебільшого виготовляються на Тайвані, екрани — у Південній Кореї, інші компоненти — у Китаї, а остаточна збірка — теж у Китаї.
У лютому Apple оголосила про інвестиції в розмірі $500 млрд у США протягом наступних 4 років у рамках зусиль із перенесення виробництва за межі Китаю й уникнення тарифів Трампа.
Техноаналітики погоджуються, що ціни на iPhone зростуть, навіть якщо ланцюг постачання не зміниться. Інвестбанк Rosenblatt Securities у своєму дослідженні заявив, що вартість iPhone може зрости на 43%, якщо Apple перекладе всю вартість нових тарифів на споживачів.
Ніл Шах, віцепрезидент з досліджень у Counterpoint Research, вважає, що зростання ціни може становити приблизно 30%, залежно від країни виробництва.
Apple уже розглядала можливість диверсифікації виробництва — зокрема, в Індії та Бразилії. У цих країнах тарифи нижчі: 26% в Індії та 10% у Бразилії. Проте Бразилія навряд чи зможе забезпечити необхідні виробничі обсяги, щоб компенсувати Китай, наголосив Шах.
Щоб зменшити майбутній удар від мит, Apple спрямовує на ринок США більше пристроїв, вироблених в Індії. Індія наразі обкладається нижчими митами, ніж Китай. Apple також багато років поступово переносить частину виробництва до Вʼєтнаму, де тарифи будуть нижчими, ніж у Китаї. Там вже виготовляють Apple Watch, Mac, AirPods та iPad. Крім того, деякі моделі Mac також виробляють в Ірландії, Таїланді та Малайзії.
Джерело: cnn

