/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F5f407976c16e7a59440a802ea2daec3e.jpg)
Джеймс Кемерон: «Штучний інтелект може вдвічі здешевити блокбастери»
Режисер Джеймс Кемерон вірить, що штучний інтелект може змінити правила гри у виробництві кіно.
Автор «Термінатора», «Аватара» і «Титаніка» вірить, що ШІ — шанс зробити великі фільми значно дешевшими. У подкасті Boz to the Future з технічним директором Meta Ендрю Босвортом він звернув увагу, що ШІ можна інтегрувати в процеси, щоб команда працювала ефективніше.
«Ми повинні з’ясувати, як скоротити витрати на це вдвічі. Мова йде не про звільнення половини персоналу і в компанії-ефекті. Йдеться про подвоєння їхньої швидкості до завершення на певному кадрі, щоб ваш каденс був швидшим, а цикл пропускної здатності швидшим», — каже Кемерон.
Ідея в тому, щоб художники над візуальними ефектами не застрягали на одному завданні тижнями, а могли швидко рухатися далі — і робити ще більше крутого. У можливостях ШІ режисер вбачає не заміну творчості, а лише інструмент. Але його бентежить тенденція на кшталт «у стилі Джеймса Кемерона» або «візуал як у Ghibli». І це не зовсім те, коли люди надихаються чиїмось стилем.
«Я прагну працювати у стилі Рідлі Скотта та Стенлі Кубрика. Це те, що постійно крутиться в моїй голові як у режисера», — каже Кемерон. «Я знаю, що мене надихає. Усі знають свої джерела натхнення».
Окремо він порушив тему, яка зараз кричить всередині індустрії, — авторські права і тренування моделей. Але замість того, щоб закликати не вчити ШІ на картинках, він пропонує інший підхід: дивитися на те, що модель видає.
«Я — митець. Будь-хто, хто є митцем або просто людиною, є моделлю. Ви вже модель, адже у вас є трьох із половиною фунтовий комп’ютер із м’яса. Ми — моделі, що рухаються крізь простір і час, реагуючи на основі даних, які ми отримали під час навчання», — додає він.
Також режисер звернув увагу, що компанії типу OpenAI чи Meta не націлені на кіно, а самі фільмі лише частина індустрії. За його словами, майбутнє створення фільмів за невеликими командами ШІ-розробників, нерідко вузькоспеціалізованих.
До речі, Кемерон зараз працює над «Аватар: Вогонь і попіл», який вийде в грудні. І цікаво, що в титрах з’явиться позначка: ШІ при створенні фільму не використовували, що не суперечить усьому, що він сказав. Але загальну тенденцію масового впровадження штучного інтелекту дуже важко заперечувати.
Джерело: Hollywood Reporter

