Дискусії тривають: політолог назвав, що ще треба редагувати в угоді про ресурси зі США
Дискусії тривають: політолог назвав, що ще треба редагувати в угоді про ресурси зі США

Дискусії тривають: політолог назвав, що ще треба редагувати в угоді про ресурси зі США

Таку думку в етері 24 Каналу висловив політолог, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко, зазначивши, що якби США були налаштовані на швидкий результат, тоді вони умови цієї угоди не змінювали.

Про що свідчить поведінка США?

Угода про видобуток українських корисних копалин була змінена саме Сполученими Штатами в односторонньому порядку як по суті, так і за змістом. Політолог пояснив, що по суті в новій редакції документа знову з'явився уявний борг понад 120 мільярдів доларів; розподіл ухвалення рішень фонду 3 на 2 з вирішальним голосом США.

Угода в новій редакції містить неприйнятні для України положення навіть не стільки з погляду забезпечення національних інтересів, як процесуально, адже наша держава прагне до ЄС.

Якщо сторона намагається об'єднати рамкову угоду без взаємних зобов'язань, то це робиться з розумінням, що процес буде затягуватися в часі,
– вважає Буряченко.

Політолог пояснив, що Трамп і його команда не розуміють, чи вдасться їм дотиснути Росію, тому вони хочуть проводити ще декілька раундів перемовин і орієнтуватись на дату, яка звучала в американському політикумі, 30 квітня. Трамп має звітувати про свою роботу за 100 днів свого президентства.

Тому США не хочуть потрапити в незручну ситуацію, якщо підпишуть рамкову угоду, а потім не будуть знати, що робити, якщо Трамп зрозуміє, що ресурсів дотиснути Путіна в нього немає.

"Ця версія підтверджує, що ймовірніше той скандал в Овальному кабінеті був інспірований з боку США. Зараз українській делегації потрібно дуже тонко діяти. Думаю, дипломати вже зрозуміли натяки з боку Сполучених Штатів", – зазначив Буряченко.

Коли угода про мінерали може бути підписана?

Політолог переконаний, що якщо тільки вдасться досягти довготривалого миру з гарантіями безпеки для України, тоді процес з підписання угоди про мінералипіде дуже швидко і конструктивно. Тоді Україна отримає від США не той її оновлений варіант документа, а збалансований текст з вигідними для неї умовами.

В угоді є багато цікавого та перспективного для нашої держави, в тому числі щодо післявоєнної відбудови,
– наголосив Буряченко.

Україні нині, як підсумував політолог, потрібно постійно показувати конструктив, щоб США продовжували надавати їй допомогу і розуміли, що вона надійний партнер. Однак при цьому не варто погоджуватися на неадекватні положення угоди, розуміючи те, що треба вести діалог на декількох треках одночасно.

Буряченко підкреслив, що чим сильнішою Україна буде в переговорному процесі, чим швидше вона разом з американцями та європейцями зможе дотиснути Росію для досягнення сталого і справедливого миру, тим скоріше отримає угоду про корисні копалини, яка буде відповідати її національним інтересам.

Теги за темою
США Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader