У Литві суд не дозволив проросійській активістці поїздку в Москву на парад 9 травня
У Литві суд не дозволив проросійській активістці поїздку в Москву на парад 9 травня

У Литві суд не дозволив проросійській активістці поїздку в Москву на парад 9 травня

У Литві суд не повернув паспорт проросійській активістці Еріці Швенченене, яка перебуває під слідством за пособництво і підбурювання до дій проти Литви, і не дозволив їй поїхати до Москви на святкування 9 травня.

Таке рішення Вільнюський окружний суд виніс у вівторок уранці, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал Delfi.

"Суд вирішив не задовольняти клопотання, рішення остаточне й оскарженню не підлягає", – повідомила прессекретарка суду Ліна Немейкайте.

Адвокатка обвинуваченої Свєтлана Найденко подала відповідне клопотання до Вільнюського окружного суду, який розглядає справу.

Адвокатка повідомила, що її клієнтку запросило "Балтійське братство".

Швенченене планувала перебувати в Москві 8-10 травня.

Жінці, яка проходить у справі про дії проти Литви, обрано запобіжний захід – підписку про невиїзд, а також вилучено її особисті документи, тож суд, який розглядає справу, мав ухвалити рішення про тимчасове повернення обвинуваченій документів – її паспорта.

Швенченене розповіла, що для неї поїздка до Москви є ще й відрядженням – вона хоче висвітлити подію як журналіст.

У цій справі обвинувачення були пред'явлені членам ліквідованого об'єднання "Міжнародний форум добросусідства" Еріці Швенченене, Казімерасу Юрайтісу і колишньому лідеру прорадянської організації "Єдність" Валерію Іванову.

Як повідомляла Генеральна прокуратура, за даними досудового розслідування, Швенченене і Юрайтіс, діючи у складі групи спільників, 2022 року на території Литви, Білорусі та Росії неодноразово допомагали країнам-агресорам та їхнім організаціям здійснювати дії проти Литви.

На думку прокуратури, це створило загрозу інтересам національної безпеки держави.

Швенченене також звинувачується в публічній підтримці, запереченні або грубому приниженні міжнародних злочинів і злочинів СРСР.

Передбачається, що обвинуваченим у наданні допомоги іншій державі в скоєнні дій, спрямованих проти Литви, загрожує позбавлення волі строком від 2 до 7 років.

В іншій кримінальній справі Ризький міський суд засудив Крейле до одного року умовного ув'язнення "за виправдання геноциду, злочинів проти людяності, злочинів проти миру і воєнних злочинів".

Вирок було оскаржено, і окружний суд замінив умовний вирок фактичним тюремним ув'язненням.

Джерело матеріала
loader
loader