Китай у вівторок, 8 квітня, заявив, що буде “боротися до кінця” і вживатиме контрзаходів проти США для захисту власних інтересів після того, як американський президент Дональд Трамп пригрозив запровадити додаткові 50% тарифи на китайські товари, повідомляє AP.
Міністерство торгівлі Китаю назвало запровадження США “так званих дзеркальних тарифів” проти Пекіна “абсолютно безпідставним” і “типовою односторонньою практикою залякування”.
Китай запровадив власні тарифи проти Штатів у відповідь на мита Трампа, і у своїй новій заяві Пекін пообіцяв ще більше контрзаходів.
"Контрзаходи, яких вжив Китай, спрямовані на захист свого суверенітету, безпеки та інтересів розвитку, а також на підтримку нормального міжнародного торговельного порядку. Вони абсолютно законні", - заявили в Міністерстві торгівлі Китаю.
“Загроза США підвищити тарифи проти Китаю — це помилка за помилкою, і в черговий раз викриває шантажистську природу США. Китай ніколи не погодиться з цим. Якщо США наполягатимуть на своєму, Китай буде боротися до кінця”, - додали в Пекіні.
Погроза Трампа запровадити додаткові тарифи проти Китаю викликала нові побоювання через те, що прагнення глави Білого дому “відновити баланс” у світовій економіці посилить руйнівну з фінансового погляду торговельну війну. Фондові ринки від Токіо до Нью-Йорка вже дестабілізовані на тлі нового тарифного режиму.
Трамп пригрозив додатковими митами після того, як Китай оголосив про запровадження 34% тарифів на американські товари у відповідь на нові мита США. Глава Білого дому вимагає, щоб Пекін скасував свої 34% мита до 8 квітня, інакше, за його словами, Штати запровадять додаткові тарифи проти Пекіна в 50% уже з 9 квітня.
“Крім того, всі переговори з Китаєм щодо запитів на зустрічі з нами будуть припинені”, - написав Трамп у соціальній мережі Truth Social.
Якщо Вашингтон запровадить додаткові тарифи на китайські товари, сукупно мита США проти Пекіна сягнуть 104% (потенційні нові 50% тарифи на додачу до 20% мит, оголошених як покарання за торгівлю фентанілом, та 34% тарифів, оголошених минулого тижня). Це може не лише підвищити ціни для американських споживачів, а також дати Китаю стимул “заповнити” інші країни дешевшими товарами й формувати глибші відносини з іншими торговельними партнерами, зокрема з ЄС.
Загальний обсяг торгівлі США товарами з Китаєм у 2024 році становив приблизно $582 мільярди, що зробило Китай одним із ключових торговельних партнерів Штатів. Дефіцит у торгівлі товарами та послугами Вашингтона з Пекіном у 2024 році становив від $263 мільярдів до $295 мільярдів.
Юлія Самаєва у статті “Трампономіка 2.0. Цього разу під ударом увесь світ” аналізувала потенційні наслідки тарифів Трампа, прогнозуючи, чи справді на нас чекає глобальна рецесія, хто опиниться під ударом насамперед, а хто зрештою виграє від нової економічної політики США.