Європа хоче побудувати "стіну безпілотників" на східних кордонах, щоб стримувати Росію
Європа хоче побудувати "стіну безпілотників" на східних кордонах, щоб стримувати Росію

Європа хоче побудувати "стіну безпілотників" на східних кордонах, щоб стримувати Росію

Зупинити Росію

Ідея оборонного проєкту належить міністру внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметсу. Коли він виступив із пропозицією у 2023 році, то заявив, що безпілотники стали критично важливими як для стримування, так і для активного протистояння загрозам з боку Росії. Передбачається, що країни, які мають спільний кордон із Росією, розгорнуть низку систем, щоб посилити захист від потенційної агресії. Це включатиме не лише виявлення загроз, а й їхню оперативну нейтралізацію, повідомляє 24 Канал з посиланням на The Baltic Times.

Реалізація передбачає широке міжнародне співробітництво і стане справжнім викликом через свою масштабність та технічну складність. Як зазначив Рене Ехасалу, менеджер Естонської асоціації оборонної промисловості, саме спільні дії є ключем до успіху:

Ми хочемо, щоб це був міжнародний проєкт. Ситуація в Європі змінилася за останні кілька років і навіть за останні кілька місяців. Ми не бачимо, що вона стає кращою, і нам потрібно бути готовими. Якщо ми покажемо колективну силу [...] тоді зможемо зупинити цей вид агресії,
– сказав він.

Ехасалу координує зусилля естонських оборонних компаній і прагне залучити до ініціативи партнерів з усієї Європи. Він діє як посередник між приватним сектором і державою, просуваючи ідею створення системи оборони, здатної діяти в складних умовах – від лісів і боліт до гірських снігів.

Війна в Україні стала для європейських країн сигналом тривоги. Особливо непокоїть масштабне і безконтрольне використання дронів з боку РФ. "Ми бачимо, що росіянам байдуже, що саме вони бомбардують і як вони це роблять", – сказав Рене Ехасалу. "Безпілотники є одним із головних джерел хаосу на полі бою, вони руйнують цивільну інфраструктуру. Один з головних уроків полягає в тому, що росіяни використовують все, що можуть, для килимових бомбардувань. Безпілотники тут надовго".

Дрони дешеві та ефективні, а Росія планує будувати їх тисячами. Новий завод на території Білорусі, російського союзника, який розташований поруч із такими європейськими країнами, як Латвія, Литва і Польща, побудує 100 000 дронів у 2025 році. Ехасалу каже, що масовість у цьому випадку переважає над якістю. ЄС не може собі дозволити використовувати ракети вартістю мільйони доларів, щоб збивати безпілотники. Тому потрібні розумні системи, щоб відстежувати їх і збивати за меншу ціну.

Тож розумна система, яка пропонується, – це стіна датчиків, підкріплена унікальною зброєю проти безпілотників. Все це буде під'єднано до штучного інтелекту, щоб допомогти зі швидким і надійним розпізнаванням та виявленням цілей. Людина також завжди буде присутня в цьому процесі прийняття рішень, але систему планують зробити "настільки автономною, наскільки це можливо".

Існують різні рівні виявлення: акустичні датчики, інфрачервоні камери, радіочастотне виявлення. Далі в гру вступають "мобільні контрбезпілотні літальні апарати". Усе це "складає ці шари" єдиної системи.

Наразі в проєкті задіяні кілька оборонних компаній. Одна з них – естонська Rantelon. Свого часу вона створила "глушилку", яка зупиняє саморобні вибухові пристрої від Detona.

Теги за темою
Техно Ґаджети
Джерело матеріала
loader
loader