Як правильно – Ігорьович чи Ігорович: вчителька дала однозначну відповідь
Як правильно – Ігорьович чи Ігорович: вчителька дала однозначну відповідь

Як правильно – Ігорьович чи Ігорович: вчителька дала однозначну відповідь

Досить часто під час вживання по батькові від слова Ігор зустрічається поширена помилка.

Ви дізнаєтеся:

Під час вживання низки імен досить часто може виникати запитання, як правильно формулювати по батькові від них. До цього списку імен, щодо яких можуть виникнути спірні моменти, можна віднести й ім’я Ігор.

Вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української" пояснила, як правильно казати – Ігорьович чи Ігорович.

"Чому ім'я Ігор, яке належало завжди до твердої групи, перенесли до м'якої групи іменників? Справа в тому, що при відмінюванні "р" стає м'яким. Родовий відмінок – Ігоря, давальний відмінок – Ігорю", – пояснила вчителька.

Вона зазначила, що ніхто ж не обурюється тим, що більшість іменників чоловічого роду з основою на "ер", як секретар, Кобзар, лікар, також належать до м'якої групи – лікаря, секретаря, Кобзаря.

"Хоча ім'я ігор скандинавського походження від Інгвар твердої групи. Але іноді трапляються ось такі метаморфози в українській фонетиці. І, звичайно, якщо група м'яка, то і по батькові хлопчика буде Ігорьович, а не Ігорович. До речі, хто народився до 2019 року з таким ім'ям по-батькові, тому документи змінювати не потрібно", – пояснила Чернишова.

Дивіться відео про те, як правильно – Ігорьович чи Ігорович:

Як розповідав Главред, вчителька української пояснила, що таке окраєць і скиба. Обидва слова стосуються хліба, але не усі знають, що насправді означають такі терміни.

Також раніше вчителька пояснила, як правильно казати – взаємно чи навзаєм. Насправді не всі здогадуються, яке з цих слів казати правильно.

Вас також може зацікавити:

Хто така Світлана Чернишова?

Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.

Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

Джерело матеріала
loader
loader