Експерт пояснив, як росіяни можуть скористатися демобілізацією в Україні
Експерт пояснив, як росіяни можуть скористатися демобілізацією в Україні

Експерт пояснив, як росіяни можуть скористатися демобілізацією в Україні

Експерт пояснив, як росіяни можуть скористатися демобілізацією в Україні

Він вважає, що сьогодні більш реальним є удосконалення ротаційного механізму. 

Військовий експерт та засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний вважає, що сьогодні в Україні є неможливим проведення демобілізації, адже це можуть використати росіяни у своїх цілях. Під час ефіру на Радіо NV він зауважив, що мова йде про конкретні цифри, завдяки яким окупанти зможуть прорахувати, яка кількість бійців потрібна Силам оборони. 

"І в якийсь момент часу вони можуть розтягнути фронт, наприклад. Або провокувати якісь дії, які потребуватимуть великої кількості бійців, — пояснив свої слова Нарожний. — Простий приклад — це велика кількість дронових ударів, і нам треба багато мобільних груп, які їх збиватимуть".

На думку волонтера, більш реальним сьогодні є удосконалення ротаційного механізму у ЗСУ. Щоб, наводить він приклад, після трьох місяців в зоні активних боїв військовий мав можливість місяць провести у резерві у тиловій частині.

Окрім того, він наголошує, що до питання мобілізації потрібно ставитися більш серйозно і розв'язувати усі проблеми, які є сьогодні. 

"Аби був гарантований потік новобранців, гарно підготовлених. І таким чином ми можемо забезпечити ротацію. Про демобілізацію в умовах широкомасштабної сухопутної війни розмовляти нереально", — додав Нарожний.

Нагадаємо, Міноборони за дорученням ВРУ розробило новий законопроєкт про демобілізацію. Він передбачає, що військові, які три місяці знаходилися в зоні активних бойових дій, можуть розраховувати на ротації, а ті, хто протягом трьох років був на фронті, з яких 18 місяців — безпосередньо на бойовому чергуванні, можуть розраховувати за звільнення. Втім, Генштаб не підтримує потенційні законодавчі зміни, адже вони можуть призвести до "суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів". 

Олександр Сергієнко у статті "Пристрасті по демобілізації або Як поповнити лави ЗСУ?" проаналізував, як нестача резервів підриває оборонні спроможності та розповів, чому тема демобілізації так вигідна ворогу.

Джерело матеріала
loader
loader