В ЄС думають над зміною статусу для українських біженців
В ЄС думають над зміною статусу для українських біженців

В ЄС думають над зміною статусу для українських біженців


Європейська комісія поки ще не прийняла конкретного рішення, але розглядає можливість надання українцям інших статусів.

Європейська комісія нині не прийняла рішення про продовження статусу тимчасового захисту для українців після березня 2026 року, але міркує про можливість надання їм інших статусів для продовження перебування на території Євросоюзу. Про це повідомила речник Європейської комісії Маркус Ламмерт на брифінгу 7 квітня у Брюсселі, повідомляє Європейська правда.

За словами речника, це питання буде вирішуватися спільно з українською владою та представниками держав ЄС.

“Торік ми продовжили термін дії тимчасового захисту до березня 2026 року (тимчасовий захист для українців діє до 6 березня 2026 року – ред.). Це продовження дає передбачуваність і правову визначеність як для українців, так і для держав-членів. Тепер нам треба буде розглянути разом з Україною можливі варіанти і кроки на майбутнє. Ми будемо співпрацювати з українською владою та владою країн-членів ЄС у їхньому виборі…

Ми розглядаємо різні варіанти, в тому числі продовження чи не продовження тимчасового захисту, залежно від розвитку подій – переходу до (інших) національних статусів через роботу, навчання або сімейні обставини, а також підтримку тих, хто повертається додому в Україну”, – наголосив Ламмерт.

Він додав, що “потрібне спільне європейське рішення, яке забезпечить передбачуваність, стабільність і більш збалансований вплив на системи держав-членів ЄС”.

“ЄС залишається відданим наданню підтримки тим, хто рятується від незаконного вторгнення Росії в Україну… З активацією Директиви про тимчасовий захист, понад 4,5 мільйона українців знайшли безпеку, притулок та можливості в країнах-членах ЄС”, – резюмував Ламмерт.

Нагадаємо, раніш європейське видання Euractiv заявило, що мільйонам українських біженців загрожує втрата правового статусу в ЄС після припинення бойових дій в Україні, бо нині країни Євросоюзу не мають чіткого плану щодо їхнього тимчасового захисту після досягнення перемир’я. 

Як ми вже писали, міністр національної єдності України Олексій Чернишов вважає, що приблизно 70% українців можуть повернутися з-за кордону за умови відповідних змін і розвитку України.



Теги за темою
українці Єврокомісія
Джерело матеріала
loader
loader