/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F227abca12b624a3003700269ae61f551.jpg)
В червні ЄС вирішить, який правовий статус отримують українці після досягнення миру
Єврокомісія почала вивчати питання щодо майбутнього правового статусу українців, які перебувають за кордоном через російсько-українську війну, у разі досягнення миру в Україні. Про це повідомляє Euractiv.
Наразі майже 4,3 млн. українських біженців користуються в Євросоюзі тимчасовим захистом (TPD), який надає право жити, працювати та отримувати доступ до послуг.
Минулого року уряди ЄС погодилися продовжити TPD до березня 2026 року, але у разі досягнення миру в Україні він може бути скасований.
Єврокомісія повідомила, що почала вивчати можливі рішення в цій ситуації. Серед питань – продовження чи скасування тимчасового захисту, перехід на національний статус країни-члена ЄС для роботи, навчання чи возз’єднання сім’ї, підтримка тих, хто вирішив повернутися в Україну.
Як зазначає видання, будь-яке рішення ЄС про припинення тимчасового захисту потребуватиме згоди всіх держав-членів. Очікується, що спільна позиція ЄС буде досягнута в першій половині цього року.
Засідання Ради Євросоюзу, де буде обговорюватися це питання, заплановано на червень.
- У жовтні 2024 року німецьке дослідження показало, що майже 35% українців хочуть повернутися до України після завершення війни.
- У січні 2025-го президент Зеленський заявив, що у Європі розмежовують українських біженців на тих, які працюють, і тих, яким треба виплачувати допомогу. Останніх європейські країни і пропонують повернути додому в Україну.
- 25 лютого міністр національної єдності Олексій Чернишов повідомив, що до України повернеться близько 30% біженців, що залишили її після початку повномасштабного російського вторгнення.

