Світові акції продовжують глобальне падіння після нових мит Трампа
Світові акції продовжують глобальне падіння після нових мит Трампа

Світові акції продовжують глобальне падіння після нових мит Трампа

Світові акції продовжують глобальне падіння після нових мит Трампа

Волатильність на Уолл-стріт зросла до критичного рівня.

Після заяви президента США Дональда Трампа про відсутність намірів скасовувати введені минулого тижня масштабні мита проти більшості держав світу, падіння фондових ринків у понеділок лише поглибилось, пише Financial Times.

Найбільших коливань зазнали азійські ринки. Індекс Hang Seng у Гонконгу впав більш ніж на 13%. Це найбільше падіння гонконгських акцій з 1997 року.

Як пише Reuters, уряд Гонконгу у понеділок вже заявив, що посилить підтримку малих і середніх компаній, щоб допомогти пережити тарифний шторм.

«Гонконг як торговельний центр неминуче постраждає від тарифів у короткостроковій перспективі, але залишається найбільш відкритою економікою та вітає інвестиції», - заявив міністр фінансів Гонконгу Пол Чен, додавши, що статус «вільного порту» залишається основною перевагою міста.

Китайські біржі приєдналися до падіння фондових ринків в Азії, пише  Bloomberg. Так, індекс шанхайської біржі SSE Composite Index просів на 6%, тайванський TAIEX – на 9,6%. Лідер Китаю  Сі Цзіньпін уже  закликав підвищити споживання.

Європейські акції також впали у ціні – індекс Stoxx Europe 600 впав на 3,8%, тоді як німецький Dax опустився на 3,7%, ненадовго впавши більш ніж на 10% на відкритті. Індекс FTSE 100 впав на 3,5%.

Особливо потерпають облігації європейських автовиробників. Так, вартість страхування від дефолту Volkswagen за своїми облігаціями з четверга зросла більш ніж на 30% до найвищого рівня з часів пандемії Covid-19. Ціни на облігації Aston Martin впали до історичного мінімуму ще в п'ятницю і продовжили падати в понеділок.

Фондовий ринок Великої Британії також пішов у мінус на початку торгів, пише The Guardian. У Лондоні індекс FTSE 100 впав на 488 пунктів, або на 6%, знизивши індекс до 7566 пунктів, найнижчого рівня з лютого 2024 року. В підсумку кожна акція на FTSE 100 знаходиться в мінусі, а британська виробнича компанія Rolls-Royce впала на 13%. Шахти, банки та інвестиційні компанії також у списку лідерів падіння.

Ф’ючерси на фондові індекси США також впали, а S&P 500 був готовий підтвердити глобальне падіння ринку

Так, прибутковість 10-річних казначейських облігацій США впала до 3,954%, а інвестори оцінюють шанс на п’яте зниження процентної ставки з боку Федеральної резервної системи США. Загалом же ф'ючерси S&P 500 впали більш ніж на 20% від свого піку. Якщо падіння продовжиться, це підтвердить, що індекс перебуває в стані падіння з лютого.

Індекс волатильності CBOE, який вважається індикатором страху на Уолл-стріт, піднявся на 7,57 пунктів до 52,88. Він є приблизним показником очікувань інвесторів щодо волатильності на фондовому ринку США протягом найближчих 30 днів. Зростання вище 30, як правило, пов’язане з надзвичайною волатильністю і траплялося лише кілька разів за останні кілька років.

Загалом акції в США впали за всіма напрямками під час передринкової торгівлі, причому основний тягар продовжував нести мегакапіталізація. Apple впав на 2,5%, Nvidia втратив 2,7%, а Amazon.com знизився на 2,4%. Howmet Aerospace знизився на 6,5% після того, як зайшал мова про те, що постачальник запчастин для літаків може призупинити деякі поставки, якщо на них вплинуть тарифи Трампа.

Серйозне падіння почалося після того, як Goldman Sachs підвищив ймовірність рецесії в США з 35% до 45% після «різкого посилення фінансових умов» після того, як минулого тижня Трамп ввів масштабні мита для торгових партнерів США.

Водночас Дональд Трамп 7 квітня уже заявив, що введення мит не призвело до інфляції в країні, а США «вже отримують  мільярди доларів за новими тарифами, які вже діють» та закликав Федеральну резервну систему знизити облікову ставку. Напередодні він сказав про відсутність намірів скасовувати введені минулого тижня масштабні мита щодо десятків держав та додав, що він не хотів, щоб щось падало.

Джерело матеріала
loader
loader