Один журналіст загинув та ще шестеро зазнали поранень унаслідок атаки Ізраїлю по Газі, — AP
Нічний удар Ізраїл по намету медиків біля лікарні Насера в Хан-Юнісі у секторі Газа спричинив пожежу, внаслідок якої загинув журналіст сайту Palestine Today Юсеф аль-Факаві. Шестеро журналістів зазнали поранень. Про це пише Associated Press із посиланням на медиків.
За даними лікарень, під час окремих ударів по всій території загинули ще 15 людей.
Армія Ізраїлю заявила, що вдарила по бойовиках ХАМАС. За словами військових, вони намагаються уникати жертв серед цивільного населення, а в смертях мирних мешканців винне угруповання ХАМАС, яке перебуває в житлових районах.
За даними видання, тисячі людей знайшли прихисток у наметах на територіях лікарень упродовж 18-місячної війни, сподіваючись, що Ізраїль не атакуватиме ці зони. Раніше Ізраїль неодноразово звинувачував ХАМАС у використанні медичних закладів у військових цілях. Водночас персонал лікарень це заперечує.
Війна почалася, коли очолювані ХАМАС бойовики увірвалися в Ізраїль 7 жовтня 2023 року, нападаючи на армійські бази та фермерські поселення, убивши близько 1200 людей, переважно мирних жителів. Вони викрали 251 особу та досі утримують 59 полонених — 24 з яких, як вважають, живі.
Ізраїль пообіцяв продовжувати посилювати тиск, доки ХАМАС не звільнить решту заручників, не складе зброю та не покине територію.
Як пише Associated Press, наразі Ізраїль продовжує масовані удари по Газі після завершення режиму припинення вогню з ХАМАС минулого місяця. З початку березня Ізраїль заборонив ввезення їжі, пального, медикаментів та гуманітарної допомоги.
Фото: ArmyInform
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
