/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F9293577bc0599ae5b2871f904cf83ad1.jpg)
Мінітеплиця своїми руками – недорогі варіанти для весняної розсади
Про що ви дізнаєтесь:
Багато господарів, які мають невелику земельну ділянку, щороку задаються одним і тим самим питанням: як зробити парник або теплицю для раннього вирощування розсади. Адже у правильно виготовленій теплиці деякі овочі та зелень можна вирощувати протягом усього літа, особливо якщо вибрати надійне покриття та створити спеціальну систему опалення. Існує багато варіантів того, як можна створити мінітеплицю своїми руками. Проте все залежить від індивідуальних потреб, розмірів ділянки та фінансових можливостей. Яка мінітеплиця, зроблена власноруч, є найбільш практичною — спробує розібратися Главред.
Де краще розмістити мінітеплицю
Якщо правильно вибрати місце для розташування теплиці, це на 50, а то й на всі 100 відсотків збільшить урожайність та суттєво продовжить термін експлуатації споруди. Щоб обрати правильне місце для теплиці, потрібно дотримуватися таких принципів:
Фахівці рекомендують розміщувати саморобні мінітеплиці на східній частині садиби. Якщо розташувати конструкції саме так, то сонячні промені освітлюватимуть рослини рівномірно та під оптимальним кутом нахилу. Якщо ваша ділянка має невеликий розмір, теплицю можна встановити недалеко від господарської будівлі, яка захищатиме її від вітру. Щоб отримати максимальну кількість сонячного випромінювання, відкриті ділянки теплиці потрібно розміщувати на південному боці.
Мінітеплиці зі старих вікон
Як розказують на Ютуб каналі "Просте сімейство", такий вид теплиці є оптимальним варіантом для вирощування раннього врожаю зелені, овочів або квітів. Процес виготовлення теплиці не займає багато часу. Якщо у вас є старі вікна, то для встановлення теплиці знадобляться кілька дерев’яних дощок, бруски, шурупи та фантазія. Виготовлення здійснюється в кілька етапів:
Мінітеплиця з дерев’яних планок
Каркас, збудований із дерев’яних планок, є стійким і підходить для вирощування ранньої зелені або розсади овочів. Такі теплиці найчастіше роблять у формі трикутника й покривають поліетиленовою плівкою. Їх можна залишати на ділянці й у осінньо-зимовий період.
Мінітеплиця з металевим каркасом
Каркас, виготовлений із металевих рейок і нержавіючої сталі, — міцний та надійний. Для виготовлення такої теплиці потрібно більше часу й витрат, проте вона витримує пориви вітру, вологу та атмосферні опади. Для покриття використовують поліетиленову плівку, скло або полікарбонат.
Вас може зацікавити:
Про канал "Просте сімейство"
Канал створено в 2023 році. Наразі підписниками є більше 7 тисяч користувачів. Відео на канал викладають Олександр та Тетяна. Вони діляться своїми історіями з життя, розповідають про свої ідеї та реалізують їх на практиці. Тут можна переглянути відео на різні теми: починаючи від ремонтів та будівництва й закінчуючи рецептами.
