/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F9b48de703782a647873d96bebb22d6b2.jpg)
Каллас подякувала Чорногорії за підтримку України та Статуту ООН
Про це вона заявила на спільній з прем’єр-міністром Чорногорії Мілойком Спаїчем пресконференції у Подгориці, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми також обговорили російську злочинну війну проти України. Я дуже вдячна Чорногорії за підтримку резолюції ООН стосовно України, коли йдеться про суверенітет України та про Статут ООН. Як ви знаєте, Статут ООН є парасолькою, яка захищає всі невеликі країни, тож це дуже важливо, щоб ми дотримувалися цих цінностей. Ми знаємо, що повною мірою можемо розраховувати на продовження підтримки від Чорногорії», - зазначила Каллас.
Вона нагадала, що Чорногорія надала притулок багатьом українським біженцям. Їх кількість на душу населення в цій невеликій країні перевищує такий показник у будь-якій іншій державі, сказала Каллас, відзначивши дуже суттєвий внесок Чорногорії у підтримку народу України.
Висока представниця ЄС зробила окремий наголос на необхідності зміцнення регіональної безпеки в Балканському регіоні, та закликала політичні сили в Боснії і Герцеговині працювати разом для врегулювання політичної кризи.
«Ми не можемо толерувати атаки проти суверенітету та єдності країни, проти її конституційного ладу. Політичні лідери мають прийняти відповідальність за розв’язання нинішньої політичної кризи, мають працювати разом над просуванням до Європейського Союзу. Вони мають вирішувати розбіжності, а не поглиблювати їх. Це важливо не лише для стабільності Боснії і Герцеговині, а й ширшого регіону», - сказала Каллас.
Вона зауважила, що ЄС збільшив кількість військовослужбовців, залучених до стабілізаційної операції в БіГ ALTHEA, щоб підтримати зусилля місцевої влади у підтриманні безпечного середовища та не допустити жодного «вакууму з безпеки».
Як повідомлялося, Чорногорія заявляє про амбітний намір завершити переговори з ЄС щодо членства до 2026 року. Країна є членом НАТО з 2017 року, її досвід є важливим для України як для європейської інтеграції, так і на шляху до членства в НАТО.
У межах миротворчої місії ЄС у Боснії і Герцеговині у березні були розгорнуті додаткові сили у складі контингенту EUFOR на тлі зростання напруженості між центральним урядом БіГ й керівництвом автономного регіону Республіка Сербська.
Фото: European Union
