Ландшафт безпеки Європи швидко змінюється через загрозу адміністрації Трампа припинити підтримку України та, можливо, гарантії для своїх союзників у НАТО. За словами помічників Трампа, Європа вже давно "висить на шиї" у США.
Президент Трамп демонструє дружнє ставлення до Путіна та заявляє, що Росія та Україна однаково відповідальні за війну, що викликало серйозні потрясіння в НАТО. Враховуючи це, європейські лідери повинні об’єднати свої ресурси, щоб створити військові сили, які, навіть якщо не будуть повністю інтегрованими, зможуть ефективно стримувати російську агресію, зазначає редакційна колегія газети The Times.
В газеті вважають, що Європа є економічним гігантом. Росія відстає, з ВВП, що нижче за італійський, та з населенням, що зменшується до 144 мільйонів. З економікою, вдесятеро більшою за російську, європейські країни НАТО можуть піклуватися про себе. Але 80 років залежності від Сполучених Штатів послабили цю силу.
"Європі також доведеться припинити купувати американське озброєння, щоб стати по-справжньому автономною. Європа також повинна заповнити прогалини у супутниковому спостереженні, протиповітряній обороні та транспортуванні. Однак найбільш фундаментальна зміна стосуватиметься ядерної зброї", — пише The Times.
У 1960-х роках США запропонували спільні європейські ядерні сили. Це було відхилено Великою Британією та Францією. Розширення європейського ядерного парасольки для створення надійного щита вимагало б більше балістичних ракетних підводних човнів для можливості поступової відповіді на ядерну авантюризм Росії.
"Європейці ще не готові до об'єднаної армії, що носить одну форму. Але дії Трампа роблять цю можливість набагато менш нереалістичною, ніж вона була раніше. Військова гарантія США для Європи зараз має статус неплатоспроможних облігацій. Європі потрібно почати інвестувати у своє власне виживання", — підсумували в газеті.
Нагадаємо, що Трамп хоче, щоб європейські країни витрачали 5% ВВП на оборону. Чи зможе Європа виконати таку вимогу, читайте у статті "5% ВВП на оборону для європейських країн: наскільки така вимога Дональда Трампа є реалістичною" Миколи Гаврися.