/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2F5eb579e648fba1c86818a2e92c5bfc3f.png)
Допомога Україні розколола США – опитування
Розбіжності між двома партіями США з приводу зовнішньої політики перетворилися на прірву.
Про це з посиланням на опитування пише The Wall Street Journal.
Серед усіх виборців, які взяли участь у новому опитуванні, 49% підтримали продовження допомоги Україні, а 44% виступили проти.
При цьому 83% демократів підтримали продовження фінансової допомоги США Україні для її захисту від росії, тоді як 79% республіканців виступили проти.
Протягом 2023 і 2024 років опитування WSJ показували, що демократи частіше говорили, що США необхідно зробити більше для підтримки України, в той час як республіканці говорили, що США і так роблять занадто багато.
Загалом результати опитування збіглися з позиціями лідерів партій. Колишній президент Джо Байден і демократи рішуче підтримали оборону України, часто заявляючи, що США робитимуть це "стільки, скільки буде потрібно".
Близько 62% виборців заявили, що постійні роздуми Трампа про розширення території США за рахунок включення Гренландії та Канади є поганою ідеєю. Тільки 25% сказали, що контроль був хорошою ідеєю і зміцнив би національну безпеку та американську економіку.
Серед республіканців 51% назвали коментарі Трампа про територіальне розширення хорошою ідеєю, а 28% назвали їх поганою ідеєю.
Ще один приклад відмінностей в орієнтаціях двох партій: 81% демократів у новому опитуванні висловилися на користь Організації Північноатлантичного договору порівняно з 31% республіканців.
Скептицизм республіканців щодо вільної торгівлі проявився, коли виборців запитали, допомагають чи шкодять тарифи економіці США. Близько 77% республіканців заявили, що тарифи допомагають створювати робочі місця в США і приносять користь, тоді як 93% демократів заявили, що вони підвищують ціни та здебільшого є негативним фактором.
Опитування проводилося до великого спаду фондового ринку, який стався після того, як Трамп 2 квітня оголосив подробиці тарифів для більшості торгових партнерів США.
Незначна більшість американців підтримала скорочення іноземної допомоги, 51% проти 45%. Знову ж таки, результати різко розділилися за партійною приналежністю: 92% республіканців підтримали скорочення, а 85% демократів виступили проти.
Ці результати послідували за різким скороченням Агентства США з міжнародного розвитку Трампом та Ілоном Маском, який очолював зусилля адміністрації зі скорочення бюджету. Останніми роками США витратили близько 1% федерального бюджету на іноземну допомогу.
Опитування Wall Street Journal проводили серед 1500 зареєстрованих виборців телефоном із 27 березня до 1 квітня. Похибка вибірки становила плюс-мінус 2,5 процентних пункти.

