Жінка отримала умовне покарання за шахрайство з банківськими картками
Жінка отримала умовне покарання за шахрайство з банківськими картками

Жінка отримала умовне покарання за шахрайство з банківськими картками

Молода жителька Полтави, яка брала участь у шахрайстві, отримала три роки іспитового строку за пособництво у крадіжці грошей з банківських карт довірливих громадян. Вирок ухвалив Київський районний суд Полтави. Обвинувачена, Ілона Б., є уродженкою Полтави, має середню освіту і не працює.

Розслідування стосувалося шахрайських дій, що мали місце у серпні 2022 року. Ілона Б. виступала в ролі пособниці у схемі обману громадян для крадіжки їхніх коштів. За вказівками організатора, особа якого не була встановлена, вона надала реквізити двох рахунків третьої особи, якими фактично керувала сама.Схема шахрайства та визнання вини

Шахраї дзвонили довірливим громадянам, представляючись працівниками служби безпеки «ПриватБанку», і повідомляли, що невідома особа намагається зняти гроші з їхніх карток. В умовах стресу громадяни перераховували свої кошти на рахунки, які були відкриті нібито для їх безпеки. Ілона Б. обробляла ці кошти, а щоб приховати сліди, переводила їх на свою картку або знімала в банкоматі.

У кримінальному провадженні зафіксовано три потерпілих, які втратили в загальному понад 90 тисяч гривень. На суді Ілона Б. визнала свою провину і розповіла, що стала жертвою маніпуляцій нового знайомого, з яким познайомилася в Інтернеті. Він запропонував їй підробіток, і кожного разу давав вказівки, як діяти з грошима, які вона отримувала.

Рішення суду та рекомендації поліції

Вранці суд постановив, що Ілона Б. повинна регулярно з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та інформувати про зміни місця проживання, навчання та роботи. Жінка просила не ув’язнювати її, мотивуючи це тим, що вона є матір’ю неповнолітнього сина.

«Поліція закликає громадян бути обачними при спілкуванні з незнайомцями та не повідомляти дані своїх банківських карток», – зазначили в поліції.

Правила безпеки, які рекомендує поліція, включають: ніколи не розголошувати PIN-код та CVV-код карток, не відповідати на сумнівні СМС від банків, а також не переходити за підозрілими посиланнями. У разі отримання таких дзвінків чи повідомлень, краще звернутися до банку та повідомити про ситуацію.

Якщо ви стали жертвою онлайн-шахрайства, радять негайно звертатися до поліції або телефонувати за номером 102.

Джерело матеріала
loader
loader