У Зеленського відповіли щодо мобілізації жінок: "Потрібно змушувати..."
У Зеленського відповіли щодо мобілізації жінок: "Потрібно змушувати..."

У Зеленського відповіли щодо мобілізації жінок: "Потрібно змушувати..."

Варто одразу нагадати нашим шановним читачам, що в Україні продовжується дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. В Офісі президента України гадають, що в Україні треба змінювати ціннісний підхід щодо розуміння необхідності служби в армії.

Впевненість у цьому висловив заступник керівника Офісу президента України полковник Павло Паліса під час зустрічі з журналістами.

Жінки в ЗСУ. Фото кадр з Youtube

"Відверто кажучи, саме слово "мобілізація" викликає в мене певне внутрішнє неприйняття. Мені складно прийняти, чому людей потрібно змушувати захищати свою країну - держава, народ, сім'ю, будинок, район, область ... Наші реалії такі, що від них нікуди не подітися. З півночі, сходу ми оточені агресивним сусідом. І це довгострокова реальність, в якій доведеться жити нашим дітям, онукам та правнукам", - наголосив Паліса.

Жінки у ЗСУ, скріншот: Youtube

Він переконаний, що підхід має бути таким, коли всі мають служити в армії, бо це є спільна справа.

"Захист держави - це не тільки обов'язок, прописаний у Конституції. Це те, що має бути глибоко вкорінене в системі. Моя ідея така: якщо ти претендуєш на роботу в державному секторі або плануєш отримувати зарплату з бюджету - ти маєш пройти службу. Це стосується і чоловіків, і жінок. Йдеться про один контракт - умовно короткий - під час якого людина пройде базову загальновійськову підготовку, отримає базові знання, побачить усе на власні очі. Це допоможе подолати страхи, які часто виникають через брак інформації", - наголосив Паліса, додавши, що людина зможе сама обрати підрозділ, у якому служитиме в резерві.

Жінка у ЗСУ, фото: скріншот з відео

На його думку, в Україні досі спостерігається парадокс:

[quote author=""]"Всі люблять ЗСУ, всі називають військових "нашими сонечками", але при цьому можна почути: "Чоловіка не пущу". Чому? Тому що існує думка: "Його там уб'ють. А хто годуватиме дітей?". Або: "Всі командири - придурки, все це м'ясорубка". Тобто багато страхів і упереджень, які живляться з чуток або з дезінформації. Але коли і чоловік, і дружина проходять за одним контрактом, розуміють, як усе влаштовано насправді, - ставлення змінюється.

На запитання, чи створені зараз умови, за яких можна буде реально здійснити ротацію тих військових, які давно перебувають на передовій, Паліса відповів, що зараз ведеться робота над відповідним механізмом.

Раніше повідомлялося, медогляд стане анонімним: ВЛК чекають на важливі зміни.

Також, електронна постанова ВЛК: що це і чи можна її оскаржити.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader