Ситуація під Покровськом, міфи про “резерви” РФ і фальшиве перемир’я: оцінка ситуації на фронті за минулий тиждень
Ситуація під Покровськом, міфи про “резерви” РФ і фальшиве перемир’я: оцінка ситуації на фронті за минулий тиждень

Ситуація під Покровськом, міфи про “резерви” РФ і фальшиве перемир’я: оцінка ситуації на фронті за минулий тиждень

Минув ще один тиждень повномасштабної війни Росії проти України.

Росія намагається тиснути одночасно на кількох напрямках, активізуючи ракетні обстріли та інформаційні атаки.

Про ситуацію на фронті, особливості дій РФ на Сумщині, Куп’янському напрямку та міфи про “накопичення резервів” – розповів військовий експерт Олексій Гетьман.

Зараз дивляться

Ситуація на Покровському напрямку

За словами Гетьмана, найбільш напруженою залишається ситуація на Покровському напрямку, де вже понад пів року тривають активні бої.

– Це найгарячіша точка фронту. Хоч вона займає відносно невеликий відсоток усієї лінії зіткнення, але саме тут – найінтенсивніші бої та найбільші втрати ворога, – пояснює експерт.

Курський напрямок: стримування та створення “санітарної зони”

Навколо Курської операції останнім часом дуже багато обговорень.

Щодо ситуації на північному кордоні, то Гетьман наголосив: українські сили утримують на Курському напрямку близько 64 тисяч військових РФ, не даючи їм змоги просунутися.

– Наші війська не лише стримують агресора, а й створюють санітарну зону, що унеможливлює прямі удари по Сумах. Такі дії були в планах РФ ще з літа минулого року, — зазначає він.

Активізація ДРГ на Сумщині

Прикордонники повідомляють, що у Сумській області диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ) противника здійснюють спроби розширити зону проникнення та перенести бойові дії з Курщини на територію України.

За словами експерта, збільшення активності російських диверсійно-розвідувальних груп не завжди свідчить про підготовку масштабного наступу.

– Зазвичай перед наступом активізуються ДРГ, але це не є гарантією – лише 50% імовірності, що після цього почнеться реальна наступальна операція, – уточнює Гетьман.

Куп’янський напрямок і спроба прориву через Оскіл

На Куп’янському напрямку, за даними Генштабу, цього тижня  росіяни почали активно застосовувати

Також окупанти посилюють артилерійські обстріли позицій Сили оборони України та завдають ударів КАБами по самому Куп’янську.

За словами Гетьмана, РФ намагається створити плацдарм на західному березі річки Оскіл, адже це зручна позиція для оборони та подальших атак.

– Але якщо на кількох кілометрах є лише незначне угруповання під вогнем ЗСУ – це ще не плацдарм. Це лише спроба його створення. І таких спроб зараз безліч по всьому фронту, – наголошує він.

“Резерви РФ” – більше міф, ніж реальність

2 квітня керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко повідомив, що  на фронті вже у травні.

Олексій Гетьман вважає Росія може долучати до 30-35 тис. військових на місяць. Але втрачає в середньому 37,5 тисячі.

– Їхнє “накопичення” – це міф. Якщо втрати щомісяця більші, ніж поповнення, резервів фізично не існує. Накопичення звучить лячно, але без підтверджень – це лише спекуляція. Не варто боятися слів про накопичення. Слід вірити цифрам. А цифри – на нашому боці, – пояснює експерт.

Посилення ракетних атак

Попри обговорення щодо можливого тимчасового припинення вогню до 20 квітня, РФ лише посилила обстріли, особливо ракетні удари.

– Вони говорять про перемир’я – і водночас запускають ракети. Це здається абсурдним. Усі ці заяви про домовленості – без жодної конкретики. Наче так, ніби хтось уклав “найкращу угоду в історії”, але не каже, про що вона, — каже Гетьман.

Джерело матеріала
loader