/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fd0aa5fb566bf0065dfaa1d91d57a7af7.jpg)
Євген і Євгеній – одне ім'я чи різні: вчителька дала однозначну відповідь
Ви дізнаєтеся:
В українській мові є імена, які насправді є різними, хоча часто люди помилково можуть вважати їх одним і тим же самим ім’ям.
Про таку колізію розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".
Вона наголосила, що варто бути дуже уважними до того, як правильно пишуться ваші прізвище, ім’я і по батькові. Адже одна лише дрібна помилка може призвести до того, що потім будуть проблеми із документами.
"Спитайте у людей, які проблеми можуть бути з оформленням спадщини або з іншими операціями з нерухомістю у вас або ваших дітей тільки через помилку в одній букві імені, прізвища або імені по-батькові. Більше 1000 коментарів з обуренням на мою адресу я прочитала під відео, де розповідаю, що Микола та Миколай це різні імена, і імена по батькові від цих імен утворюються також по-різному", – розповіла вчителька.
Також вона розповіла, які ще імена є різними, і які не можна плутати між собою.
"Так, це різні імена, різні! Микола і Миколай, Олекса і Олексій, Ілько й Ілля, Кость і Костянтин, Назар і Назарій, Григір і Григорій, Андрій та Адріян, Юлій і Юліан, Євген і Євгеній та багато інших", – наголосила Чернишова.
Вчителька зазначила, що часто через недбалість реєстраторів або автоматичне підтягування по батькові системою і стаються такі помилки, тому потрібно обов'язково звертати на це увагу.
"Якщо в документі є помилка, можна звернутися до РАЦСу або іншого відповідного органу для виправлення помилки в документах. Дбайте про себе та про свою родину", – додала вона.
Дивіться відео про правильне вживання імен:
Як розповідав Главред, вчителька української пояснила, що таке окраєць і скиба. Обидва слова стосуються хліба, але не усі знають, що насправді означають такі терміни.
Також раніше вчителька пояснила, як правильно казати – взаємно чи навзаєм. Насправді не всі здогадуються, яке з цих слів казати правильно.
Вас також може зацікавити:
Хто така Світлана Чернишова?
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

