/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Feec4fd9ae800ec088b7570a87ccb4ae3.jpg)
В Україну повернулась 29 антарктична експедиція
Група українських вчених рік проводила дослідження та безперервні вимірювання за трьома основними напрямами – геофізика, метеорологія і біологія.
Полярники 29 Української антарктичної експедиції ввечері у п’ятницю, 4 квітня, повернулися в Україну. Їхній щлях додому тривав два тижні, повідомив Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) у суботу, 5 квітня.
“Експедиція рік відпрацювала в Антарктиці, на станції Академік Вернадський. Група вчених проводила дослідження та безперервні вимірювання за трьома основними напрямами: геофізика, метеорологія, біологія, а команда життєзабезпечення – підтримувала роботу всієї інфраструктури та наукову діяльність. Нині замість них антарктичну варту підхопила ювілейна 30 УАЕ”, – йдеться у повідомленні.
Також повернулися науковці сезонної експедиції. Вони працювали на Вернадському від кількох тижнів до кількох місяців антарктичного літа.
За час сезону їм вдалося провести низку нових досліджень з метеорології, океанографії, геофізики, геології і біології:
- вдалося вперше запустити аргобуї для вивчення Південного океану в межах проєкту OCEAN ICE (Горизонт Європа);
- вперше здійснити одночасне радіозондування атмосфери з Вернадського та українського наукового судна Ноосфера;
- вперше відібрати зразки талої води з льодовиків на континенті щодо наявності в ній мікропластику.
Нагадаємо, 8 березня 30 українська антарктична експедиція вирушила з Києва на станцію Академік Вернадський в Антарктиді. У її складі 13 учасників.
А на початку січня криголам Ноосфера прибув на станцію Академік Вернадський. Це був перший рейс судна до української станції в межах четвертого антарктичного сезону, а загалом їх планується декілька.

