«Слова закінчилися». Медійники — про російський удар по Кривому Рогу
Ввечері 4 квітня під прицілом російських ракет опинився житловий квартал Кривого Рогу, де, як і в будь-якому іншому мирному місті, знаходився дитячий майданчик. Внаслідок обстрілу загинуло 19 людей, серед яких дев’ять дітей. Також станом на 5 квітня відомо про понад 70 поранених, 17 людей у важкому стані. 7-9 квітня оголошені у місті днями жалоби.
У соцмережах одразу з’явилися жахливі кадри з моментом вибуху та матерями, що оплакували своїх загиблих дітей.
Чимало українських медійників відреагували на трагедію. Окрему дискусію викликала реакція американських офіційних осіб, які не називають винних у смерті цивільних.
Журналіст та блогер Денис Казанський впевнений, що росіяни навмисно вдарили по цивільним, адже у їхніх медіа кожного дня лунають заклики знищити наші міста, вбити мільйони «неправильних» українців, бо тут всі нацисти та недолюди. Таким чином вони просто втілюють свої погрози.
Багато медійників написали про схожі емоції та відчуття гніву. «Як можна їх ненавидіти більше? Можна. З кожним днем. Всі вони - рашисти з однієї плоті - тероризму», - написав телеведучий «Еспресо» Андрій Смолій.
Кінорежиссерка та письменниця Ірина Цілик описала, як поступово вибті Росією діти стають близькими для тих, хто їх не знав.
Редактор проєктів Bihus.Info Максим Опанасенко написав: «Відчуваю тільки тупий біль, що пульсує десь в потилиці. Інших емоцій не лишилося».
Виконавча директорка онлайн-медіа «Перший Криворізький» Софія Скиба присвятила трагедії кілька емоційних дописів, в одному з них додала відео зі звуками вибухів у центрі Кривого Рогу, її рідного міста.
Кореспондентка «1+1» Наталія Нагорна написала, що удари по жилих районах українських міст, від яких гинуть діти, відбуваються на фоні «перемир’я» у Чорному морі.
Заступник гендиректора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв пише, що в якомусь сенсі Путін навіть цинічніший за Гітлера - принаймні у використанні так званого «мовного питання».
Медійників також обурила публікація у соцмережах фото з місця трагедії без блюру. Зокрема, журналістка та блогерка видання «Цензор.нет» Марина Данилюк-Ярмолаєва розкритикувала фото загиблих у телеграм-каналах.
Про шкоду таких публікацій написала і засновниця ініціативи «Як не стати овочем» Оксана Мороз. На її думку, через незаблюрені фото та відео,, які поширюють телеграм-канали, зокрема «Труха», Росія добивається своєї мети - морально добиває українців.
Журналістка та медіаменеджерка Тетяна Трощинська подякувала тим, хто не постить фото та відео загиблих і їхніх родичів в Кривому Розі.
Керівник відділу розслідувань «Української правди» Михайло Ткач пише, що адміністрація Трампа досі не усвідомила, що Путін не збирається припиняти війну.
Публіцист Леонід Швець пише, що важко уявити, щоб Дональд Трамп висловив слова співчуття Володимиру Зеленському. А також публікує фото ресторану, в якому, як стверджує російське міністерство оборони та пропаганда, українські військові начебто влаштували нараду, і по якому «високоточно» влучила російська балістична ракета.
Про реакцію американців написала і журналістка-фрилансерка Христина Бердинських: «Американська адміністрація навіть після цілеспрямованого вбивства Росією дітей у Кривому Розі продовжить казати, що Росія хоче миру».
Член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олександр Бурмагін назвав Росію великою помилкою еволюції, яка має зникнути. А щодо реакції США, написав, що велике питання, як оцінювати коментарі офіційних осіб, які не можуть вимовити, чия була ракета і хто вбив українських дітей.
Очільник департаменту комунікацій Державної служби зайнятості Андрій Яніцький питається, як після таких подій можна бути росіянином і ніяк не протидіяти тому, що робить їхня влада та армія? Як можна дивитися на себе в дзеркало та казати «я русский»?
А це - ще один плакат Нікіти Тітова, присвячений трагедії в Кривому Розі.
Головна ілюстрація: Нікіта Титов
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

