/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2Fdafeab5993ebbc9463168d40913a0cb8.jpg)
Очільники Збройних сил Франції та Британії обговорили в Києві посилення України
Начальники штабів збройних сил Франції та Британії обговорили з українською стороною потреби та завдання української армії з метою надання їй довгострокової підтримки у відновленні та розвитку під час свого візиту до Києва.
Про це повідомила пресслужба Генерального штабу Збройних сил Франції, передає "Європейська правда".
У п'ятницю, 4 квітня, начальники генеральних штабів французької та британської армій відвідали Київ, де зустрілися з вищим керівництвом України.
Як зазначили у Генштабі Збройних сил Франції, метою візиту було обговорення потреб і завдань української армії з метою надання довгострокової підтримки для реконструкції та розвитку її моделі.
"Зміцнення української армії має важливе значення і є першою гарантією безпеки країни, якщо ми хочемо досягти тривалого миру в Україні", – заявили там.
Також у заяві запевнили, що Франція та Велика Британія тісно співпрацюватимуть над визначенням та розробкою, в рамках міжнародної коаліції, операцій із запевнення, щоб утримати Росію від нового широкомасштабного вторгнення після відновлення миру.
"Динаміка франко-британського співробітництва продовжуватиметься і в майбутніх дискусіях, роблячи активний внесок у безпеку європейського континенту", – додали у заяві.
Начальник Генштабу ЗС Франції генерал Тьєррі Буркхард, коментуючи візит, вказав, що метою зустрічей було надання рішучої підтримки армії України, яка дозволить їй продовжувати боротьбу.
27 березня у Парижі президент Франції Емманюель Макрон оголосив, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії.
Тоді ж він додав, що робота над потенційною відправкою так званих "сил гарантування" в Україну триває.
28 березня Зеленський анонсував зустріч на рівні представників генеральних штабів в Україні, присвячену майбутньому розгортанню військового контингенту.
Президент заявляв, що це буде "перша глибока зустріч", на якій будуть "деякі роз’яснення і деякі деталі".
