5 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
5 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

5 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

Сьогодні, 5 квітня, - День створення першої Конституції в Україні. Віряни вшановують пам'ять Феодула-читця. До Нового року залишилося 270 днів.

Яке сьогодні церковне свято

5 квітня в церковному календарі – день пам’яті Феодула-читця. Він був читцем у старця Агафопода, жив в Фессалоніках. Це було за часів правління двох імператорів: Діоклетіана і Максиміана. Якось він уві сні побачив чоловіка в світлому одязі, який вручив йому якийсь предмет. Прокинувшись, Феодул побачив, що тримає в руках перстень з зображенням Сина Божого. Він одразу зрозумів, що на нього чекає подвиг мученика. Так і сталося. Під час гонінь християн старця Агафопода і читця Феодула кинули в море, де вони й померли.

Що не можна робити 5 квітня

  • В жодному разі не сваріться і не лайтесь.
  • Не можна робити будь-які операції, які пов'язані з зовнішністю.
  • Заборонено робити спонтанні покупки.

Народні прикмети і традиції на 5 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: почути спів глухарів — до сонячних днів; з настанням 5 квітня вірили, що вітер вже дме теплом; ще не прилетіли ластівки — буде холодна погода; на березі багато соку — до дощового літа; сильні дощі вказують на великий урожай.

Наші пращури саме на Феодула починали відчиняти вікна, щоб впустити в оселю тепле повітря. Також за народними повір'ями цей святий мученик захищає від нечисті. Для цього промовляли у відчинене вікно спеціальні молитви.

Як назвати дитину, яка народилася 5 квітня

Сьогодні іменини святкують Олексій, Георгій, Єгор, Марк, Микола, Платон, Семен. Талісманом людини, народженої 5 квітня, є діамант. Камені з воістину чарівною дією. Здавна вірили, що діаманти допомагають привести до ладу нервову систему, врівноважити емоції та утихомирити гнів.

Історичні події 5 квітня

1536 — імператор Священної Римської імперії Карл V влаштував собі останній в історії тріумф (урочистий в'їзд до Риму).

1614 — в Королівстві Англія починає засідати «тухлий парламент» (англ. Addled Parliament), який назвуть так через те, що він не ухвалить жодних законопроєктів.

1710 — у молдавському місті Бендери укладено договір між гетьманом Запорозького війська, старшиною й українським козацтвом. Сам документ отримав назву «Пакти й конституції законів і вольностей Війська Запорозького», а пізніше історики назвали його Бендерською конституцією або Конституцією Пилипа Орлика (за ім'ям гетьмана, що укладав документ).

1722 — голландський мореплавець Якоб Роггевен відкрив острів Пасхи.

1792 — Джордж Вашингтон вперше в історії США застосував президентське вето.

1814 — після вступу військ союзників — Росії, Пруссії, Австрії та Великої Британії — до Парижа французький імператор Наполеон I зрікся престолу. Союзники зберегли за ним титул імператора й віддали йому у володіння острів Ельба.

1815 — почалося виверження вулкана Тамборо (Тамбора) на острові Сумбава (нині Індонезія). Виверження тривало до 12 квітня, спричинило загибель майже 4900 осіб і знаменитий «рік без літа» (за приблизними підрахунками, вулкан викинув із себе 1,7 млн т уламків і попелу).

1919 — французькі окупаційні війська залишили Одесу.

1933 — указ, підписаний Ф. Д. Рузвельтом, забороняв американцям володіти золотом (обмеження діяло до 1974 р.).

1941 — за добу до нападу німецько-італійських військ на Королівство Югославія у Москві уклали радянсько-югославський договір про дружбу та ненапад.

1941 — британські війська вступили в Аддис-Абебу, столицю окупованої фашистською Італією Абіссинії.

1945 — початок грузинського повстання на острові Тексел (Голландія).

1951 — перше застосування апарата штучного кровообігу при відкритій кардіотомії в Міннеаполісі, Міннесота.

1956 — американські хіміки Маршалл Гейтс — молодший та Гільг Чуді здійснили повний синтез морфіну.

1992 — у ході Боснійської війни розпочалась облога Сараєва — найдовша облога в сучасній історії та одна з наймасштабніших облог міста у світовій історії загалом.

2001 — Верховна Рада ухвалила Кримінальний кодекс України.

2017 — у Німеччині в складі Бундесверу заснований новий рід військ — кібервійська, 13 500 службовців.

Теги за темою
Традиції
Джерело матеріала
loader
loader