США заборонили своїм держслужбовцям у Китаї залицятися до місцевих, - AP
Американський урядовий персонал, що працює на території Китаю, отримав наказ про заборону про будь-які романтичні або сексуальні стосунки з громадянами Піднебесної. Про це пише Associated Press (AP) із посиланням на чотири обізнані джерела.
Повідомляється, що нова політика діє для працівників дипломатичних представництв США в материковому Китаї, включаючи посольство в Пекіні та консульства в Гуанчжоу, Шанхаї, Шеньяні та Ухані, а також американське консульство у напівавтономній території Гонконгу. Це правило стосується і членів родин дипломатів, що працюють в Китаї.
Ті американські дипломати, хто вже має особисті зв’язки з громадянами Китаю, можуть або розірвати їх, або звільнитися з роботи. За даними видання, правила були введені в дію в січні цього року послом США в Китаї це ще до офіційної інавгурації Дональда Трампа.
AP також пише, що загальна політика "небратання" не застосовувалася з часів холодної війни. Тому за останні десятиліття було чимало випадків, коли американські дипломати в інших країнах заводили стосунки з місцевими жителями і навіть укладали шлюб з ними.
"Політику небратання" почали поступово повертати після того, як минулого літа конгресмени США у розмові з американським послом в Китаї заговорили про потенційний ризик стосунків дипломатів з китайцями. Першими відповідні інструкції отримали охоронці та інший допоміжний персонал у дипустановах США в Китаї. Тепер же це правило стосується усіх працівників вказаних установ і членів їх родин.
Видання додало, що розвідувальні служби в усьому світі давно використовують привабливих чоловіків і жінок для отримання конфіденційної інформації від держслужбовців інших країн. Тому Держдепартамент та інші державні агентства США, які мають представництва в Китаї, Росії, на Кубі та в інших недружніх країнах, вже давно вимагають від працівників таких представництв суворої звітності щодо особистих стосунків з місцевими. Але прямої заборони не було з кінця холодної війни.
- 2 квітня Трамп оголосив, що запроваджує 34-відсоткові мита на імпорт з Китаю на додаток до 20%, які він запровадив раніше цього року. Таким чином загальний обсяг нових мит досягне 54%. У відповідь Китай пообіцяв ввести контрзаходи.
- У 2024 стало відомо про голуба, якого в Індії вісім місяців тримали під вартою через підозру у шпигунстві на Китай.

