Митна війна між США та Китаєм знищує ринок біткоїн-майнінгу
Митна війна між США та Китаєм знищує ринок біткоїн-майнінгу

Митна війна між США та Китаєм знищує ринок біткоїн-майнінгу

Мабуть, не просто так сини президента США Ерік та Дональд Трамп раптово доєднались до майніг-бізнесу, та у партнерстві з Hut 8 заснували компанію з назвою American Bitcoin.

Останні торгівельні обмеження між США та Китаєм (який, до речі, оголосив про введення торгівельних мит у розмірі 34% на американські товари з 10 квітня) спричинили значні потрясіння на ринку криптовалют та майнінгу.

Митна війна між США та Китаєм знищує ринок біткоїн-майнінгу - Фото 1

Після оголошення президентом США Дональдом Трампом нових тарифів, ціна біткоїна знизилася до $81 тис., інші альткоїни теж знецінюються. Паралельно падають акції криптовалютних компаній.

Цінні папери Strategy (колишня MicroStrategy) втратили понад 9%, Coinbase Global —  6%, Robinhood Markets — 10%, а криптомайнінгової компанії MARA Holdings — на 9%. ​Акції Hut 8 також знизились на 11%.

Китайська компанія Bitmain, яка контролює близько 90% ринку обладнання для майнінгу біткоїнів, зіткнулася з посиленим контролем з боку митних органів США. Це призвело до затримок у постачанні обладнання американським клієнтам. Це також викликає проблеми в американських майнінгових компаній. ​

Введення нових митних тарифів також вплинуло на вартість видобутку біткоїна в США. За оцінками, у 2025 році собівартість видобутку однієї монети становить близько $81,650, що значно зменшує маржу прибутку для майнерів. За словами представниці Luxor Technology, вартість майнінгового обладнання становить значну частину капітальних витрат криптомайнерів, і зараз оператори стикаються з більш ніж 20% збільшенням витрат на закупівлю. Luxor Technology мала лише 28 годин, щоб доставити 5 600 одиниць обладнання до США, щоб уникнути нових тарифів (+10%) з 4 квітня. А з 9 квітня Таїланд очікує підвищення мит до 36%.

Багато виробників майнінгового обладнання базувалися в Китаї, але через запровадження США тарифів, заборон та санкцій проти цієї країни з 2018 року, може змусити бізнес перемістити виробництво на територію США. Найбільший виробник обладнання для майнінгу біткоїнів Bitmain Technologies Ltd. вже оголосив про запуск місцевої виробничої лінії для швидшого обслуговування північноамериканських клієнтів. А MicroBT уклала угоду з американською компанією Riot Blockchain щодо використання її виробничих потужностей. Luxor також повідомила про угоду вартістю $131 млн з цією ж компанією для збирання машин WhatsMiner на території США.

Раніше адміністрація Трампа оголосила про створення стратегічного резерву біткоїнів та запасу цифрових активів США, спрямованого на підтримку національної економіки та стабілізацію криптовалютного ринку, а також укріплення долара. Цей крок змусив Китай почати розгляд власних агресивних криптостратегій.

Теги за темою
Дональд Трамп Китай
Джерело матеріала
loader
loader