Мінекономіки та МВФ обговорили ключові складові стійкого економічного зростання
Мінекономіки та МВФ обговорили ключові складові стійкого економічного зростання

Мінекономіки та МВФ обговорили ключові складові стійкого економічного зростання

Перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко обговорила з керівництвом Європейського департаменту МВФ економічну ситуацію в Україні, виконання структурних маяків у межах програми розширеного фінансування та плани післявоєнного відновлення.

Про це повідомляє Мінекономіки, передає Укрінформ. 

«Ми активно співпрацюємо зі Світовим банком над розробкою стратегій промислового розвитку та залучення інвестицій. Важливою складовою покращення інвестиційного клімату є можливість страхування інвестицій та критичних активів. Ми вже бачимо перші результати: українські страхові компанії почали активно розширювати пропозицію продуктів зі страхування від воєнних ризиків», — зазначила Свириденко.

Сторони також обговорили забезпечення українців житлом. В Україні розробляється комплексна стратегія житлової політики. Міністерство економіки спільно зі Світовим банком долучиться до створення плану розвитку іпотечного кредитування, над яким працює Національний банк України. Цей документ передбачатиме механізми для більш активного залучення банківського сектору до надання доступних іпотечних кредитів.

Українська сторона також проінформувала про прогрес у виконанні структурних маяків та інших зобовʼязань у сфері корпоративного управління. Зокрема, очікується ухвалення рішення Кабінету міністрів України про затвердження незалежної оцінки роботи наглядових рад важливих державних підприємств, тривають конкурси на посади керівників стратегічних компаній, включаючи Нафтогаз та Укренерго.

Водночас представники МВФ запропонували розглянути можливість більш активного залучення країн-членів ЄС для інституційного партнерства з українськими держорганами в межах процесу євроінтеграції, зокрема у сферах податкового адміністрування та митної справи. Команда МВФ також розгляне можливість долучитися до розробки політики стійкого економічного зростання на більш технічному та тривалому рівні.

Як повідомлялося, програма розширеного фінансування МВФ (EFF) для України обсягом 15,6 млрд доларів була затверджена у березні 2023 року строком на 4 роки. У 2024 році в цілому Україна отримала міжнародної фінансової допомоги на суму близько 40,8 млрд доларів. На початку 2025 року державний бюджет отримав кілька ключових траншів у межах ініціативи ERA та один транш від МВФ – загалом майже 8 млрд дол.

Фото: Мінекономіки

Теги за темою
Україна Економіка МВФ Мінекономіки Інвестиції
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader