/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2F7a38930bb9070178c869738e9e007b59.jpg)
Франція та Британія готові очолити «Коаліцію охочих»
Франція та Велика Британія готові взяти на себе відповідальність за координацію зусиль партнерів щодо підтримки України та продовжуватимуть роботу над забезпеченням спроможностей Альянсу підтримувати мир і стабільність у всьому північноатлантичному просторі.
Про це перед початком другого дня зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Брюсселі заявили керівники зовнішньополітичних відомств Великої Британії та Франції.
«Минулого четверга в Парижі під час 5-ї зустрічі «Коаліції охочих» наші партнери та друзі об’єдналися у підтримці України та довірили президенту Макрону та прем’єр-міністру Стармеру роль координації в цій коаліції.
У цьому контексті партнери доручили нам координувати зусилля з підтримки для України та здійснювати тиск на Росію, використовуючи санкції, фінансові інструменти, а також надаючи військову допомогу Україні.
Вчора партнери підтвердили такі зобов’язання, зокрема Франція оголосила про надання Україні військової допомоги на 2 млрд євро», - зазначив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.
Він нагадав, що три тижні тому Україна пішла на важливий компроміс і погодилася на припинення вогню без жодних умов, яке було ініційоване американськими партнерами.
Водночас Росія намагається ухилятися і продовжує обстрілювати енергетичну інфраструктуру та чинити інші воєнні злочини.
«Сьогодні Росія заборгувала відповідь Сполученим Штатам, які доклали багато зусиль для посередництва щодо припинення вогню.
Відповідь має бути визначеною – так або ні, і це має бути швидка відповідь», - підкреслив французький міністр закордонних справ.
Він зазначив, що європейські партнери підтримують зусилля США та опрацьовують сценарії моніторингу режиму припинення вогню, коли його буде досягнуто.
Барро наголосив, що Франція і Велика Британія разом з іншими партнерами по «Коаліції охочих» докладають зусиль, щоб мир, коли він буде досягнутий в Україні, був стійким і тривалим.
«Це означає розбудову дуже потужної української армії, і це має бути перший елемент будь-яких гарантій для тривалого миру.
У певний момент це вимагатиме також наявності певних військових спроможностей для забезпечення такого миру.
Саме тому наші керівники оборони будуть у Києві сьогодні, щоб просунути цю роботу.
Адже наша мета – досягти миру, і цей мир має бути справедливим і тривалим», - наголосив французький урядовець.
Водночас міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі наголосив, що його країна продовжуватиме спільне і міцне партнерство із Францією.
«Ми продовжуємо працювати разом, збираючи «альянс охочих», оскільки зосереджені на досягненні стійкого і тривалого миру та підтриманні стабільності в євроатлантичному просторі.
Франція та Велика Британія виступили разом, щоб надати Україні ударні спроможності великого радіусу дії, аби відбити російські атаки.
Путін продовжує ухилятися.
Він міг би прийняти припинення вогню зараз.
Натомість він продовжує бомбардувати Україну, її цивільне населення та енергетичні об’єкти», - сказав Леммі.

