17-річний нідерландець забув рідну мову піся операції, говорив лише англійською і думав, що він у США
17-річний нідерландець забув рідну мову піся операції, говорив лише англійською і думав, що він у США

17-річний нідерландець забув рідну мову піся операції, говорив лише англійською і думав, що він у США

Depositphotos

У Нідерландах стався дуже рідкісний випадок, коли 17-річний юнак після операції на коліні раптово забув рідну мову і власних батьків та спілкувався лише англійською, думаючи, що перебуває у США.

Зазначається, що хлопець отримав травму коліна під час гри у футбол. Його госпіталізували та провели операцію. Прийшовши до тями, юнак раптово заговорив англійською і не впізнавав рідних батьків. Він був переконаний, що знаходиться у Сполучених Штатах, не пам’ятав нідерландської мови, яка була його рідною. Натомість англійську він вчив і практикував лише у школі, не розмовляючи на ній у побуті.

«Рідною мовою пацієнта була нідерландська, а його другою мовою була англійська. Останню він засвоїв у недвомовній школі під час звичайних занять із англійської мови. На цих заняттях він говорив лише англійською. Все своє життя, включно із ранком перед операцією, він говорив виключно нідерландською», — йдеться у звіті лікарів. 

Лікарі зазначають, що це дуже рідкісний випадок — таке реєстрували буквально 8 разів у світовій медичній практиці. Мова йде про синдром слабкості лівого шлуночка мозку, або як ще це називають — синдром іноземної мови. Це перший такий зафіксований випадок серед підлітків.

Спочатку лікарі подумали, що у хлопця делірій — тимчасовий стан сплутанності свідомості, який часто спостерігається в пацієнтів після анестезії. Однак він зазвичай триває не більше 30 хвилин. У цьому випадку хлопець продовжував розмовляти англійською навіть через кілька годин після операції.

Дослідити хлопця прибула команда психіатрів. На поставлені йому питання хлопець відповідав англійською із нідерландським акцентом. Лише через кілька годин він почав відповідати на нідерландській, однак це давалось йому із значними зусиллями.

Психіатри дійшли висновку, що у юнака рідкісний стан, під час якого людина починає розмовляти на іноземній мови або з іноземним акцентом. Оскільки такий стан переважно може бути викликаний через пошкодження мозку внаслідок інсульту, мігрені, або черепно-мозкової травми, лікарі вирішили провести повноцінне неврологічне обстеження. За його результатами ніяких аномалій у мозку хлопчини виявлено не було. 

Хлопець знову почав нормально розуміти нідерландську мову лише через 18 годин після операції. Вже за добу після операції юнак як звичайно розмовляв нідерландською із друзями, які прийшли навідати його.

При цьому нідерландець прекрасно пам’ятав усе, що з ним відбувалось після того, як він прийшов до тями після операції. Він підвердив, що розмовляв виключно англійською, не пам’ятаючи рідної мови і не впізнаючи батьків.

Джерело: ZME Science

Джерело матеріала
loader