Зараз мріють мільйони: яку професію вважали ганебною в СРСР
Зараз мріють мільйони: яку професію вважали ганебною в СРСР

Зараз мріють мільйони: яку професію вважали ганебною в СРСР

У Союзі влада диктувала, ким має бути кожна людина, що робити і як жити.

Ви дізнаєтеся:

У Радянському Союзі існували професії, які вважалися не лише непрестижними, а й ганебними. Часто люди, які обирали підприємницьку діяльність, зіштовхувалися з осудом суспільства. Главред зʼясував, чому в СРСР мати власну справу вважалося майже злочином, а у 21 столітті - мрія мільйонів.

Портал OBOZ.UA пише, що у СРСР люди, які намагалися займатися приватною торгівлею навіть на мінімальному рівні піддавалися суспільному осуду, а часто й кримінальному переслідуванню. Іноді їх називали "спекулянтами" та активно висміювали у засобах масової інформації.

Крім того, у СРСР держава диктувала, ким має бути кожна людина, що робити і як жити. Тому населенню було важко відійти від стандартів, також люди були налякані через те, що влада могла запровадити проти підприємницької діяльності суворі покарання.

Відомо, що продавці на чорному ринку, ті, хто влаштовував обмін валют або перепродував дефіцитні товари, зазвичай ховалися від органів контролю і сусідів, щоб уникнути осуду та покарань.

Станом на сьогодні ставлення до бізнесу змінилося до невпізнаваності. Те, що раніше вважали ганебним та непрестижним, зараз - мрія мільйонів. Власний бізнес став уособленням свободи, а також шансом втілити свої ідеї та таланти, чого скажеш про підприємницьку діяльність за часів СРСР, коли потрібно було "працювати на систему".

Читайте також:

Розпад СРСР

Розпад СРСР - процеси системної дезінтеграції, що відбувалися в державі, суспільстві, народному господарстві, соціальній структурі, суспільній і політичній сфері Радянського Союзу, які призвели до припинення існування СРСР 25 грудня 1991 року. Розпад СРСР призвів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.

Розпад Радянського Союзу в останнє десятиліття XX ст. є завершенням не тільки 70-річної історії багатонаціональної комуністичної імперії, а й фіналом понад 400-річної історії поліетнічної Російської імперії. Розпад СРСР не варто зводити лише до кризи соціалістичної системи, не враховуючи спадщини Російської імперії. Він є частиною загального процесу зникнення поліетнічних імперій та їхнього розщеплення на національні держави, прикладом чого в Європі стали Османська та Габсбурзька імперії у ХІХ та на початку ХХ ст., а на неєвропейських територіях - деколонізація. Жовтнева революція і радянська влада лише відтягнули розпад Російської імперії на кілька десятиліть.

Джерело матеріала
loader
loader