/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F56c8d93a44730843f99027ce879f58c1.jpg)
Вісім громад-форпостів Миколаївщини отримали партнерів за проєктом «Пліч-о-пліч»
Відповідні меморандуми були підписані у четвер у Миколаївській ОВА, передає кореспондентка Укрінформу
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa96beecf8011415dd543f9ecfb137f2e.jpg)
.
«Пліч-о-пліч» це не лише про відновлення, це про дружбу та взаємостосунки. У нас дуже гарні відносини з міжнародними партнерами, а цей проєкт покликаний покращити стосунки усередині країни. Представники тилових громад, які до нас приїздять, бачать на власні очі, що тут відбувається. Вони заряджаються на спільну роботу та допомогу, обмінюються досвідом, інформацією, розширюють свої контакти, щоб разом реалізувати нові проєкти», - сказав начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.
На Миколаївщині це вже друга хвиля партнерств у рамках цього проєкту. Загалом на другому етапі партнерські відносини встановлюються між вісьмома громадами - форпостами та 17 громадами – партнерами. Серед них шість миколаївських громад такий меморандум укладають вперше. Зокрема, це Баштанська, Березнегуватська, Очаківська, Чорноморська, Куцурубська та Горохівська громади.
А ще дві - Новобузька та Снігурівська, - які вже беруть участь у першому етапі, додатково отримали нових партнерів.
«Ми стали партнерами Чорноморської громади. Варто зазначити, що ми також зазнали шести ракетних обстрілів і маємо руйнування. Тому розуміємо проблеми миколаївських колег. Співпрацюватимемо у галузі культури, молодіжної політики, спорту, намагатимемося допомогти і фінансами», - сказав заступник міського голови Калинівської міської ради на Вінниччині Віктор Кособуцький.
Своєю чергою, очільниця Новодністровська (Чернівецька область) Наталя Цимбалюк зазначила, що візит в Очаківську громаду був важливим і потрібним: «Я досі перебуваю під емоційним впливом того, що ми побачили в Очакові. Там дуже гарні люди, вони заряджені позитивом, багато працюють. Тож будемо з ними не лише співпрацювати, а й дружити, щоб допомогти відновитися».
За словами координатора національного проєкту “Пліч-о-пліч: згуртовані громади” Міністерства розвитку громад та територій Мар’яни Томин, під час першої хвилі проєкту до нього було залучено сім громад-форпостів Миколаївщини. І ця співпраця вже дає позитивні результати. Зокрема, реалізуються спільні культурні та освітні проєкти, організовується відпочинок дітей, надається гуманітарна допомога.
Так, Пустомитівська міська ТГ Львівської області надає допомогу для будівництва Центру безпеки Снігурівської міської громади, а діти зі Снігурівщини відпочили на Львівщині. Голованівська селищна громада Кіровоградської області виділила кошти на ремонт опалення в закладах освіти Широківської сільської громади.
Як повідомлялося, «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» - національний проєкт для об’єднання тилових і центральних громад України для підтримки та відновлення громад-форпостів, які розташовані на відстані менше 100 кілометрів від лінії зіткнення та державного кордону з Російською Федерацією.

