/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F7d9f75dccfed712af3273fc4548183df.jpg)
Цей неймовірно стійкий людиноподібний робот навчився виконувати сальто вбік
Перше бічне сальто
На відео, опублікованому на YouTube, сріблясто-сірий G1, злегка присідаючи, відштовхується від землі та обертається в повітрі. Приземляючись спочатку на ліву ногу, робот надзвичайно швидко стабілізується й повертається в пряме вертикальне положення. Повільне відтворення відео демонструє неймовірну легкість, з якою машина зберігає рівновагу після приземлення, повідомляє 24 Канал з посиланням на Unitree Robotics.
Минулого року ця ж модель освоїла заднє сальто. Для навчання G1 новому трюку компанія оновила алгоритм штучного інтелекту, зробивши програмне забезпечення швидшим і чутливішим.
Бічне сальто було виконане за допомогою навчання з підкріпленням,
– повідомили представники Unitree.
Навчання з підкріпленням – це основний метод, який використовується для навчання роботів навігації та взаємодії з фізичним світом. Ця ж технологія була використана компанією Figure для навчання роботів Figure 02 рухатися більш схоже на людину.
G1 вміє не лише виконувати акробатичні трюки. Під час демонстрації бойових мистецтв він знешкодив супротивника з палицею. Після серії обманних рухів руками, робот виконав обертовий удар ногою, вибивши палицю з рук супротивника.
Дивіться, як людиноподібний робот уперше виконує сальто вбік: відео
Що відомо про G1 від Unitree
Легка та компактна конструкція робота допомагає йому без труднощів виконувати акробатичні рухи. G1 має зріст 1,3 метра й важить лише 35 кілограмів. Він оснащений 3D-лідаром (LiDAR) і камерою глибини, що забезпечує огляд на 360 градусів. Важливо, що він має 23 ступені свободи, що відображає кількість суглобів або осей руху робота.
G1 також може ходити й бігати зі швидкістю до 2 метрів на секунду або 7,2 кілометра на годину.
Компанія бачить майбутнє, де роботи, такі як G1 або його наступники, виконують різноманітні завдання: від допомоги по дому до промислових операцій та участі в небезпечних рятувальних місіях.

