Франція та Німеччина наполягають на більш рішучій реакції на нові тарифи президента США Дональда Трампа, виступаючи за “силову відповідь”, яка могла б зміцнити переговорну позицію ЄС, повідомляє Bloomberg.
Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що Європейський Союз повинен бути готовий відповісти такими варіантами, як націлювання на технологічну сферу та послуги США. Хоча Франція хотіла б досягти рішення шляхом переговорів, Париж водночас наполягає на жорсткій відповіді.
“Франція хоче бути впевненою, що ЄС відповість усіма своїми інструментами для захисту інтересів Союзу”, - сказав на умовах анонімності один зі співрозмовників Bloomberg.
“Масштаб і рішучість реакції повинні бути відповідними”, - сказав міністр економіки Німеччини Робер Габек.
Речниця французького уряду Софі Прімас заявила, що Єврокомісія може запровадити податок на цифрові послуги для американських компаній до кінця квітня. США мають позитивне сальдо в торгівлі послугами з ЄС, і такий крок, імовірно, посилить напруженість у відносинах з Трампом. Втім, запровадження подібного податку в масштабах ЄС вимагатиме схвалення всіх 27 країн-членів.
Також, за даними Bloomberg, Франція та деякі інші країни ЄС закликали Єврокомісію розглянути можливість застосування так званого механізму протидії примусу (ACI) - найпотужнішого торгового інструменту Союзу, призначеного для удару у відповідь по країнах, які застосовують торговельно-економічні заходи з метою спонукання до політичних змін.
Цей інструмент ще не застосовувався і може призвести до обмежень торгівлі й обміну послугами, а також певних прав інтелектуальної власності, прямих іноземних інвестицій і доступу до державних закупівель.
За словами одного з чиновників, занепокоєння в ЄС зростає, оскільки американська сторона поки не виявила зацікавленості у вирішенні проблеми шляхом переговорів. Інструмент протидії примусу є серед варіантів відповіді на тарифи, але вважається “крайнім заходом”, враховуючи потенційний масштабний вплив, який може спричинити.
Трамп, виступаючи в середу, 2 квітня, оголосив про запровадження 20% тарифів на імпорт з ЄС, які набудуть чинності 9 квітня. Він повторив своє твердження, що 27 країн Союзу “обдирають” США.
Міністри торгівлі ЄС мають зустрітися 7 квітня, щоб обговорити заходи Штатів і відповідь Союзу. Єврокомісія пообіцяла рішучу і пропорційну реакцію на тарифи Трампа, але додала, що ЄС волів би уникнути конфронтації та знайти рішення шляхом переговорів протягом найближчих тижнів.