Через коронавірус та війну українці стали жити на 5 років менше, - демограф
Через коронавірус та війну українці стали жити на 5 років менше, - демограф

Через коронавірус та війну українці стали жити на 5 років менше, - демограф

На тлі коронавірусної пандемії та війни тривалість життів українців скоротилася на кілька років. У чоловіків – на 5 років, у жінок – менше. Про це повідомив заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Олександр Гладун у коментарі "ТСН".

За його словами, до початку поширення коронавірусу українські чоловіки в середньому жили до 67 років, а жінки – до 77. У перші роки пандемії смертність у нашій країні збільшилася, що скоротило тривалість життів українців на кілька років.

- Дуже суттєво, десь на два роки, тривалість життя українців знизилася у 2021 році. Тоді коронавірус вийшов на друге місце, після серцево-судинних захворювань, як причина смертності. У тому році в Україні від коронавірусу померло людей більше, ніж від онкологічних захворювань, – повідомив Гладун.

Як зазначив демограф, на сьогодні вирахувати тривалість життя українців складно, оскільки у країні триває війна. Водночас, фахівець упевнений, що чоловіки стали вмирати на 5 років раніше.

– Під час війни оцінити тривалість життя українців дуже важко. Але можу сказати, що тривалість життя точно знизилася на кілька років. У жінок це зниження менше, а у чоловіків на 5 років, вони гинуть на фронті. Щоб нормально визначити цей показник, треба знати статево-вікову структуру померлих, якої ми зараз точно не знаємо, - наголосив він.

  • 31 січня у Мін'юсті повідомили, що у 2024 році в Україні було зареєстровано 495,09 тисяч смертей, що у 2,8 раза перевищує кількість народжень – 176,78 тис.
  • 3 березня в Мінсоцполітики заявили, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну зафіксовано антирекорд народжуваності - зараз цей показник дорівнює 0,9.
Теги за темою
Статистика українці
Джерело матеріала
loader
loader