/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fb00183ee4132cd7374f8d41fc9e7ccc4.jpg)
Радник Трампа з національної безпеки використовував свій акаунт Gmail для виконання урядових завдань
Високопоставлені члени Ради національної безпеки при адміністрації Трампа, включаючи головного радника з національної безпеки Майкла Уолца, використовували Gmail для ведення урядових справ, повідомляє The Washington Post з посиланням на документи та трьох неназваних урядовців.
Звіт слідує за новинами минулого тижня про те, що кілька посадовців на рівні кабінету міністрів, включаючи міністра оборони Піта Хегсета, обговорювали надзвичайно конфіденційні військові плани в груповому чаті Signal , у якому також випадково був присутній головний редактор The Atlantic.
Згідно з Washington Post, помічник Waltz використовував споживчу версію Gmail, яка не дозволена для використання урядом, щоб обговорити «високотехнічні розмови з колегами з інших урядових установ, що стосуються важливих військових позицій і потужних систем озброєнь, пов’язаних із поточним конфліктом».
Що стосується самого радника з національної безпеки, то Вальц мав «менш конфіденційну, але потенційно придатну для використання інформацію», надіслану на його особистий обліковий запис Gmail, таку як розклади та робочі документи, цитуються у звіті чиновники.
За даними The Post, чиновники описали використання особистих облікових записів Gmail радником з національної безпеки як «проблемне поводження» з інформацією.
Прес-секретар Білого дому не відразу відповів на запит щодо коментарів щодо звіту.
Хакери, в тому числі за підтримки держав, часто атакують особисті облікові записи Gmail урядовців за допомогою фішингових атак, щоб отримати та викрасти інформацію. У 2019 році Microsoft виявила, що підтримувані Іраном хакери атакували особисті облікові записи електронної пошти, пов’язані з президентською кампанією Трампа у 2020 році. Пізніше дослідники з питань безпеки знайшли докази того, що Китай атакував особисті облікові записи штабу президентської кампанії Байдена під час виборів 2020 року.
У 2012 році було встановлено, що колишній глава ЦРУ Девід Петреус використовував спільний обліковий запис Gmail, щоб ділитися чернетками повідомлень зі своїм біографом, з яким у нього був роман. Петреуса позбавили тюрми після того, як пізніше він визнав себе винним у неналежному зберіганні дуже конфіденційної інформації у восьми блокнотах, які він дав біографу.

